Strona główna | RealizacjeWiosenny powrót do natury, czyli kilka słów o nadchodzących trendach łazienkowych
Wiosenny powrót do natury, czyli kilka słów o nadchodzących trendach łazienkowych
Beże, brązy i zielenie - myśląc o remoncie lub odświeżeniu aranżacji łazienki, zainspirujmy się naturą - to ona bowiem będzie królować w kompozycjach AD 2017. Tegoroczne trendy przejawiać się będą nie tylko w całej palecie modnych kolorów ziemi, ale jeszcze mocniejszym podkreśleniu wyboru produktów eko - przyjaznych dla zdrowia i środowiska, czy wykonanych z naturalnych materiałów. Gotowi na naturalnie doskonałą rewolucję w Waszej łazience? Sprawdźcie jak wykonać ją za pomocą kilku modnych dodatków!
Kolory inspirowane naturą to bardzo wdzięczny materiał kompozycyjny, który, w zależności od zamysłu projektanta może stworzyć zarówno harmonijne, kojące wnętrze, jak i dynamiczną, pełną energii całość.
Gra w zielone
Co sprawia, że tak chętnie przebywamy wśród zieleni i wplatamy ją w aranżacje naszych mieszkań? Powszechnie uznaje się, że to kolor nadziei, wolności i silnego związku z naturą. Użyty w delikatnych, stonowanych odcieniach, wprowadza do pomieszczeń spokój, nastraja nas optymistycznie i relaksuje, zaś w wariancie jaskrawym nadaje pomieszczeniu świeży, energetyzujący klimat. Pomysłów jest wiele. Do wyboru mamy różne odcienie płytek ściennych i podłogowych, wielobarwne fugi, meble łazienkowe i elementy wyposażenia, a nawet kolorową ceramikę.
"Nieograniczone możliwości aranżacyjne dają nam także akcesoria oraz dodatki łazienkowe. Odrobinę wiosny w salonie kąpielowym wyczarują wielobarwne zielone przybory łazienkowe oraz ręczniki z malunkami motyli, a miękki, soczyście zielony dywanik lub ten w wersji marmurkowej z efektowną kuleczką, otuli nasze bose stopy niczym wiosenna łąka" - podpowiada Hanna Maruta, główny stylista marki home&you.
Dla fanów klasyki
Brąz i jego beżowe warianty to barwy znacznie bardziej oswojone, zwłaszcza w kontekście łazienkowej aranżacji. Wariantów zdaje się być nieskończenie wiele - ciepły herbaciany, stonowana kawa z mlekiem, słoneczny piasek, mleczna i gorzka czekolada, a jeśli dodamy do tego, odcienie które w odpowiednim świetle wydobywają kasztanowe, ceglane czy miodowe refleksy, to okaże się, że każda aranżacja utrzymana w tych kolorach stanie się niepowtarzalna i wyjątkowa. "Naturalne kolory ziemi mają to do siebie, że doskonale sprawdzają się też w połyskujących wersjach lub w towarzystwie mieniących się kamieni. Nabłyszczana powierzchnia przyborów łazienkowych lub dodatek drobniutkich diamentów sprawią, że nasza łazienka nabierze blasku. Niecodzienny efekt wzmocnią ręczniki z marginesem zdobionym efektownymi, polerowanymi kamykami lub udekorowane imitacją brylantów" - radzi stylista home&you. "Nieco kobiecego blasku doda łazience także fuga z brokatem - mały detal, który robi ogromną, aranżacyjną różnicę" - dodaje Daria Bielska-Muszalik, ekspert Sopro.
Kolorowa fuga - doskonałe uzupełnienie nowoczesnej ceramiki
Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak dobór zaprawy fugowej wpływa na ostateczny wygląd okładzin ściennych i podłogowych, a co za tym idzie, całej aranżacji. Za pomocą tak niewielkiego, lecz ważnego elementu wykończeniowego możemy zupełnie zmienić charakter naszego wnętrza - tworząc harmonijne i stonowane połączenia lub kontrastowe, przykuwające wzrok zestawienia. Zwrot ku barwom natury nie umknął również producentom chemii budowlanej.
"Dziś zaprawa fugowa to coś więcej niż tylko konieczny produkt glazurniczy. Szeroki wachlarz kolorów i właściwości stawia ją na równi z designerskimi dodatkami, które bezapelacyjnie tworzą klimat całego pomieszczenia" - podkreśla Daria Bielska-Muszalik, ekspert firmy Sopro. Najnowsze trendy kolorystyczne znajdują swoje odzwierciedlenie również w palecie kolorystycznej fug. "Dla tych, którzy planują zmiany zgodnie z obowiązującymi trendami, przygotowaliśmy kilka niezwykłych odcieni, które doskonale wpiszą się w łazienki inspirowane otaczająca naturą. Wśród barw zaprawy fugowej DF10 prym wiodą różnorodne odcienie brązów - piaskowo szary (18), beż (32) i jego pochodne - beż jura (33), beż bahama (34), a także klasyczny brązowy (52), karmel (38) czy brąz bali (59). Miłośnicy zielonej świeżości znajdą coś dla siebie w palecie zaprawy fugowej Saphir 5, gdzie naturalną aranżację wspaniale dopełni ciemnozielony (12), oliwka (45), zielony (49) czy giada (41)" - dodaje ekspert Sopro. Oprócz aspektów estetycznych, obie fugi charakteryzuje trwały kolor, zwiększona odporność na przenikanie wody i zabrudzenia, a także ochrona przed drobnoustrojami, czyniąc te produkty ekologicznymi i bezpiecznymi dla użytkowników.
Inspiracje czerpane z natury
Choć naturalne materiały uchodzą za dość kłopotliwe w użytkowaniu to inwestorzy doceniają ich ogromny potencjał aranżacyjny. Świadomi stanu rzeczy producenci starają się więc tworzyć doskonałe betonowe imitacje drewna, trawertynu czy piaskowca licząc, że wyjątkowe wzornictwo w połączeniu z niezwykłą trwałością odpowie na wszystkie potrzeby odbiorców. Dzięki temu powstają przepiękne, inspirowane naturą kolekcje dekoracyjnych płyt ściennych oraz podłogowych, jak również serie przyborów łazienkowych, które sprawiają wrażenie wykutych w skale. Naturalny look salonu kąpielowego podkreśli z pewnością kosz na bieliznę starannie upleciony z morskiej trawy lub wykonany z wikliny oraz łazienkowe akcesoria wykonane z drewna.
Ukłon w stronę trendu eko stanowią również wysokie wymagania stawiane produktom z zakresu chemii budowlanej. "W budynkach spędzamy dziś znaczną część naszego życia. Odpowiednie środowisko wewnętrzne i komfort użytkowania tych przestrzeni ma więc duży wpływ na jakość naszego życia, dlatego wybierając np. zaprawy fugowe, stawiajmy przede wszystkim na wysoki stopień bezpieczeństwa, obliczoną na lata trwałość oraz zgodność z wszelkimi normami technicznymi, przepisami BHP i obowiązującymi przepisami ochrony środowiska. Pewne, ekologiczne produkty, niskoemisyjna chemia budowlana, surowce odnawialne - to klucz do zapewnienia sobie i otaczającemu środowisku najlepszej, bezpiecznej przyszłości" - deklaruje ekspert Sopro.
Źródło i zdjęcia: Sopro
CZYTAJ WIĘCEJ
Nim zalejesz sąsiada, czyli dlaczego warto i jak uszczelnić łazienkę?
Śnieżnobiała farba Łazienka & Kuchnia w jeszcze lepszym wydaniu
Łazienka w ciepłych kolorach - 4 inspirujące aranżacje
Dekoral: urządzasz łazienkę? - zadbaj o jakość materiałów
Uszczelnienie łazienki. Prawdy i mity
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Mikroorganizmy na powłokach zewnętrznych
Tynki w apartamentach
Pękający tynk
Termomodernizacja budynków na Ursynowie
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia