Strona główna | RealizacjeWnętrza w odcieniach pomarańczy i fioletu - najlepsze inspiracje

Wnętrza w odcieniach pomarańczy i fioletu - najlepsze inspiracje

Fiolet i pomarańcz nie są często widziane są razem, mimo że świetnie do siebie pasują, czego dowodem są najmodniejsze aranżacje wnętrz z ich udziałem. Subtelne lub zdecydowane wprowadzenie tych dwóch barw do domu będzie pasowało do różnych stylów i osobowości domowników.

Właściwości koloru pomarańczowego

Pomarańcz należy do ciepłej palety barw z tego powodu wprowadza do każdego wnętrza pozytywną energię, zabawę, radość oraz poczucie beztroski i psychicznego bezpieczeństwa, dlatego świetnie sprawdza się w przestrzeniach przeznaczonych do rodzinnych spotkań i interakcji, takich jak pokój dzienny. Kolor pomarańczowy dzięki dużej dawce energii także doskonale pobudza apetyt, dlatego dekoratorzy wnętrz lubią wykorzystywać pomarańczowe elementy do dekoracji jadalni oraz kuchni. Kolejną cechą koloru pomarańczowego jest jego siła i pozytywna energia, motywująca do działania, która zdecydowanie przyda się w domowej pracowni.


Właściwości koloru fioletowego

Mistyczna i tajemnicza barwa fioletu powstaje z połączenia ognistej czerwieni i zimnego koloru niebieskiego, co sprawia, że kolor ten daje niezwykle ciekawy i nieoczywisty efekt. Niegdyś ze względu na trudność pozyskiwania barwnika w tym odcieniu, fiolet kojarzony był z bogactwem i luksusem, dzisiaj raczej uważany jest za kolor ekstrawagancki i odważny. Głębokie odcienie fioletu skłaniają do refleksji oraz marzeń, dlatego często wykorzystywane są w sypialniach oraz innych przestrzeniach przeznaczonych do odpoczynku, natomiast jasne barwy np. lawendy, hortensji, czy wrzosu polecane są do malowania obszarów wspólnych, neutralnych - przedpokoju, czy korytarza.


Połączenie koloru pomarańczowego z fioletem

Możliwości połączenia koloru pomarańczowego z fioletem jest wiele - chcemy przede wszystkim pokazać, że zachowując odpowiednie proporcje oraz dobierając harmonijnie pasujące do siebie odcienie możemy stworzyć niezwykle oryginalne i niepowtarzalne wnętrze.


Odwaga i rozsądek

Zestawienie koloru pomarańczowego i fioletowego w świecie mody zaproponował Gucci już kilka lat temu łącząc ze sobą odważne, żywe odcienie. Tego typu połączenia są niezwykle energetyzujące i świetnie można je wykorzystać w dużych i dobrze oświetlonych przestrzeniach. Fiolet i pomarańcz warto w takich przypadkach zastosować wyłącznie na fragmentach ścian, włączając do aranżacji trzecią, łagodzącą i neutralną barwę - w tej roli zawsze doskonale sprawdzi się biel.

Zmysły i ciepło

Pomarańczowo-fioletowe zestawienie kolorystyczne doskonale pasuje do sypialni. Szczególnie warto rozważyć wprowadzenie tych jakże zmysłowych barw w przypadku nowoczesnej aranżacji. Tajemniczy i uwodzicielski fiolet oraz żywiołowy pomarańcz to prawdziwy afrodyzjak. Głębokie kolory doskonale połączą się z drewnianymi dodatkami, geometrycznymi bryłami lamp.

Smaczna codzienność

Fiolet oraz pomarańcz idealnie sprawdzają się w kuchni oraz jadalni, ponieważ są to kolory inspirowane barwami owoców oraz warzyw. Kierując się swoim smakiem przy aranżacji pomieszczeń jadalnych nie można popełnić błędu. Jagodowy koktajl z soczystym, morelowym sorbetem będzie wyglądał świetnie - szczególnie w przypadku, gdy przestrzeń urządzona jest w nowoczesnym stylu, a pomieszczenie jest jasne i dobrze oświetlone.

Cyrkowa przygoda

Połączenie fioletu i pomarańczy to idealny zestaw kolorów do pokoju dziecka - wesoły, energetyzujący, sprzyja nauce i zabawie. Świetnym pomysłem jest pomalowanie ścian w grube pasy o równej szerokości, które przynosiłyby na myśl cyrkowy namiot. Zawieszona w pokoju huśtawka, drewniany domek do zabawy dopełnią dzieła i sprawią, że pokój pociechy będzie wyglądał doskonale.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej