Strona główna | RynekAwans Śnieżki w rankingu "Lista 500"

Awans Śnieżki w rankingu "Lista 500"

Ukazała się kolejna, XV edycja prestiżowego rankingu Rzeczpospolitej "Lista 500", prezentującego największe polskie firmy. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA ponownie znalazła się w doborowym towarzystwie najlepszych przedsiębiorstw polskiej gospodarki. W najnowszej odsłonie "Listy 500", Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA uplasowała się na 441 pozycji, co oznacza wzrost o 10 miejsc w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy firma zajmowała 451 miejsce.
W ubiegłym roku przychody 500 największych polskich firm wzrosły jedynie o 2,7 proc, a co trzecia spółka odnotowała spadek przychodów. Pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej, Śnieżka odnotowała wzrost sprzedaży na wszystkich rynkach, na których jest obecna.

W 2012 r. przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Śnieżka wzrosły, kształtując się na poziomie 576,3 mln zł. Oznacza to dynamikę rzędu 104,7% w porównaniu do 2011 r. Awans Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA w rankingu "Lista 500" dowodzi słuszności obranej strategii oraz jest potwierdzeniem umocnienia się pozycji spółki na rynku.

Źródło i grafika: FFiL Śnieżka SA

CZYTAJ WIĘCEJ

System Śnieżka ze styropianem
Śnieżka uhonorowana tytułem PremiumBrand
Śnieżka ogłasza wyniki za I półrocze 2012 roku
Śnieżka ponownie na Liście 2000
Śnieżka podaje wyniki finansowe za III kwartały 2012 roku
Śnieżka Liderem Nowych Technologii
Śnieżka w rankingu Najcenniejszych Polskich Marek
Śnieżka Modern White - biel dla wymagających
Biostatyczna farba Śnieżka Kuchnia-łazienka BAZA
DuPont i Śnieżka przedłużają współpracę
Śnieżka Supermal Emalia Akrylowa
Odświeżona paleta farb Śnieżka Barwy Natury
I etap konkursu "Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga" zakończony



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej