Strona główna | SprzętNowość w rusztowaniach - seria Corda dla użytkowników indywidualnych i niewielkich firm remontowych
Nowość w rusztowaniach - seria Corda dla użytkowników indywidualnych i niewielkich firm remontowych
Posiadanie własnego domu to wielki przywilej, ale i nie lada obowiązek. Polega on choćby na utrzymaniu budynku w dobrym stanie technicznym, a co za tym idzie wykonywaniu szeregu prac konserwacyjnych oraz naprawczych. Można zająć się nimi samodzielnie albo zlecić je firmie zewnętrznej. Tak czy inaczej, do wielu prac przyda się dobra drabina lub - jeszcze lepiej - funkcjonalne rusztowanie. Firma KRAUSE przedstawia serię rusztowań CORDA, które zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach indywidualnych oraz niewielkich firmach remontowych.
Obiegowa opinia o rusztowaniach jest taka, że są drogie, ciężkie, trudne w montażu i nie nadają się dla użytkownika indywidualnego. Rusztowania CORDA całkowicie temu zaprzeczają - są poręczne, wykonane z wyjątkowo lekkich profili aluminiowych i można wybrać model, który nie wymaga montażu. Do tego gwarantują wygodną platformę roboczą, pozwalają na pracę kilka metrów nad podłożem, więc doskonale sprawdzą się podczas długotrwałych prac na wysokości zarówno w domu, jak i jego otoczeniu. Użytkownicy indywidualni, w zależności od potrzeb, mogą wybierać pośród rusztowania drabinowego, przegubowego, mini rusztowania oraz modelu składanego z opcją łączenia i tworzenia dużej platformy roboczej o nośności 450 kg. Ten ostatni z pewnością przypadnie do gustu właścicielom kilkuosobowych firm remontowych.
Korzystaj z wielu funkcji
Rusztowanie drabinowe to niezwykle funkcjonalna konstrukcja, która składa się z dwóch drabin przystawnych, wyposażonych w stabilizatory, oraz platformy roboczej (147 x 50 cm). Może zatem pełnić nie tylko przypisaną jej funkcję rusztowania, ale także drabiny przystawnej, a w niektórych przypadkach nawet drabiny rozstawno-przystawnej (wersje 2x6 oraz 2x7 stopni). Wysokość pomostu zmienia się co jeden stopień, co daje możliwość ustawienia konstrukcji na schodach i innych nierównościach. W zależności od ustawienia i ilości stopni, gwarantuje następujące maksymalne wysokości robocze: rusztowanie - 3m, drabina rozstawno-przystawna 2,95 m oraz drabina przystawna 3,75 m.
Składaj i łącz
Rusztowanie składane to świetna propozycja dla tych, którzy wolą uniknąć jego montażu. Dzięki systemowi szybkiego składania i rozkładania, już po zaledwie 2 ruchach (otwarcie oraz zawieszenie pomostu) model ten gotowy jest do użycia. Jego zaletą jest duża platforma (szerokość 67 cm) - która nawet niedoświadczonym użytkownikom gwarantuje komfort i bezpieczeństwo, oraz możliwość złożenia rusztowania, dzięki czemu nieużywane zajmuje niewiele miejsca.
Ciekawym rozwiązaniem, które docenią pracownicy niewielkich ekip budowlanych, jest możliwość połączenia dwóch rusztowań składanych w jedną konstrukcję. Otrzymujemy w ten sposób platformę roboczą o wymiarach 1,5 x 1,24 m i nośności 450 kg, która z powodzeniem pomieści kilku pracowników wraz z niezbędnymi materiałami i narzędziami.
Zwiększaj mini możliwości
Mini rusztowanie CORDA to proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują malowanie klatek schodowych, ocieplanie budynku lub renowację jego elewacji. Składa się z niewielkiej ilości pojedynczych elementów, które montuje się szybko i sprawnie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki dwóm zintegrowanym rolkom, nadającym rusztowaniu funkcję jezdną, łatwo zmienić miejsce ustawienia konstrukcji, a jej niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne przemieszczanie między standardowymi otworami drzwiowymi. Stabilności konstrukcji nadają stężenia ukośne oraz poziome.
Łam i korzystaj
Rusztowanie przegubowe to wielofunkcyjna konstrukcja, która oparta jest - podobnie jak rusztowanie drabinowe - na dwóch drabinach, tym razem przegubowych. Dzięki takiej budowie, może służyć zarówno jako rusztowanie, jak i drabina dwuelementowa przegubowa oraz drabina przystawna. Funkcję rusztowania uzupełnia pomost roboczy z uchylną klapą o wymiarach 150x56 cm, pokryty warstwą antypoślizgową, który w najwyższym położeniu pozwala na osiągnięcie wysokości ok. 4,85 m. Konstrukcja wyposażona jest w dwie zintegrowane rolki jezdne oraz 2 zestawy stabilizujące. Jako akcesoria dodatkowe producent proponuje ciężarki balastowe oraz uchwyty do ich mocowania.
Rusztowania firmy KRAUSE z serii CORDA to dobra alternatywa dla drabin - niedoświadczonym użytkownikom gwarantują poczucie większego bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeśli dodamy do tego solidne stopki, antypoślizgową platformę roboczą odporną na warunki atmosferycznie oraz niewielką cenę konstrukcji, otrzymamy godnego zaufania pomocnika w domowych pracach remontowych.
Źródło i zdjęcia: Krause
CZYTAJ WIĘCEJ
Rusztowanie składane z serii Stabilo
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Urządzenia z firmy Lorencic
Do optymalnego natrysku szpachli i gładzi
Szeroka oferta dla profesjonalistów
System ramowy Altrad-Mostostal
Do wygładzania powierzchni
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia