Strona główna | SprzętNowość w rusztowaniach - seria Corda dla użytkowników indywidualnych i niewielkich firm remontowych

Nowość w rusztowaniach - seria Corda dla użytkowników indywidualnych i niewielkich firm remontowych

Posiadanie własnego domu to wielki przywilej, ale i nie lada obowiązek. Polega on choćby na utrzymaniu budynku w dobrym stanie technicznym, a co za tym idzie wykonywaniu szeregu prac konserwacyjnych oraz naprawczych. Można zająć się nimi samodzielnie albo zlecić je firmie zewnętrznej. Tak czy inaczej, do wielu prac przyda się dobra drabina lub - jeszcze lepiej - funkcjonalne rusztowanie. Firma KRAUSE przedstawia serię rusztowań CORDA, które zaprojektowane zostały z myślą o użytkownikach indywidualnych oraz niewielkich firmach remontowych.

Obiegowa opinia o rusztowaniach jest taka, że są drogie, ciężkie, trudne w montażu i nie nadają się dla użytkownika indywidualnego. Rusztowania CORDA całkowicie temu zaprzeczają - są poręczne, wykonane z wyjątkowo lekkich profili aluminiowych i można wybrać model, który nie wymaga montażu. Do tego gwarantują wygodną platformę roboczą, pozwalają na pracę kilka metrów nad podłożem, więc doskonale sprawdzą się podczas długotrwałych prac na wysokości zarówno w domu, jak i jego otoczeniu. Użytkownicy indywidualni, w zależności od potrzeb, mogą wybierać pośród rusztowania drabinowego, przegubowego, mini rusztowania oraz modelu składanego z opcją łączenia i tworzenia dużej platformy roboczej o nośności 450 kg. Ten ostatni z pewnością przypadnie do gustu właścicielom kilkuosobowych firm remontowych.
 
Korzystaj z wielu funkcji

Rusztowanie drabinowe to niezwykle funkcjonalna konstrukcja, która składa się z dwóch drabin przystawnych, wyposażonych w stabilizatory, oraz platformy roboczej (147 x 50 cm). Może zatem pełnić nie tylko przypisaną jej funkcję rusztowania, ale także drabiny przystawnej, a w niektórych przypadkach nawet drabiny rozstawno-przystawnej (wersje 2x6 oraz 2x7 stopni). Wysokość pomostu zmienia się co jeden stopień, co daje możliwość ustawienia konstrukcji na schodach i innych nierównościach. W zależności od ustawienia i ilości stopni, gwarantuje następujące maksymalne wysokości robocze: rusztowanie - 3m, drabina rozstawno-przystawna 2,95 m oraz drabina przystawna 3,75 m.

 
Składaj i łącz

Rusztowanie składane to świetna propozycja dla tych, którzy wolą uniknąć jego montażu. Dzięki systemowi szybkiego składania i rozkładania, już po zaledwie 2 ruchach (otwarcie oraz zawieszenie pomostu) model ten gotowy jest do użycia. Jego zaletą jest duża platforma (szerokość 67 cm) - która nawet niedoświadczonym użytkownikom gwarantuje komfort i bezpieczeństwo, oraz możliwość złożenia rusztowania, dzięki czemu nieużywane zajmuje niewiele miejsca.

Ciekawym rozwiązaniem, które docenią pracownicy niewielkich ekip budowlanych, jest możliwość połączenia dwóch rusztowań składanych w jedną konstrukcję. Otrzymujemy w ten sposób platformę roboczą o wymiarach 1,5 x 1,24 m i nośności 450 kg, która z powodzeniem pomieści kilku pracowników wraz z niezbędnymi materiałami i narzędziami.

 
Zwiększaj mini możliwości

Mini rusztowanie CORDA to proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują malowanie klatek schodowych, ocieplanie budynku lub renowację jego elewacji. Składa się z niewielkiej ilości pojedynczych elementów, które montuje się szybko i sprawnie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Dzięki dwóm zintegrowanym rolkom, nadającym rusztowaniu funkcję jezdną, łatwo zmienić miejsce ustawienia konstrukcji, a jej niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne przemieszczanie między standardowymi otworami drzwiowymi. Stabilności konstrukcji nadają stężenia ukośne oraz poziome.
 
Łam i korzystaj

Rusztowanie przegubowe to wielofunkcyjna konstrukcja, która oparta jest - podobnie jak rusztowanie drabinowe - na dwóch drabinach, tym razem przegubowych. Dzięki takiej budowie, może służyć zarówno jako rusztowanie, jak i drabina dwuelementowa przegubowa oraz drabina przystawna. Funkcję rusztowania uzupełnia pomost roboczy z uchylną klapą o wymiarach 150x56 cm, pokryty warstwą antypoślizgową, który w najwyższym położeniu pozwala na osiągnięcie wysokości ok. 4,85 m. Konstrukcja wyposażona jest w dwie zintegrowane rolki jezdne oraz 2 zestawy stabilizujące. Jako akcesoria dodatkowe producent proponuje ciężarki balastowe oraz uchwyty do ich mocowania.
 
Rusztowania firmy KRAUSE z serii CORDA to dobra alternatywa dla drabin - niedoświadczonym użytkownikom gwarantują poczucie większego bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeśli dodamy do tego solidne stopki, antypoślizgową platformę roboczą odporną na warunki atmosferycznie oraz niewielką cenę konstrukcji, otrzymamy godnego zaufania pomocnika w domowych pracach remontowych.

Źródło i zdjęcia: Krause

CZYTAJ WIĘCEJ

Rusztowanie składane z serii StabiloDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej