Strona główna | SprzętPFT SWING airless - bezpowietrzne natryskiwanie bez ograniczeń

PFT SWING airless - bezpowietrzne natryskiwanie bez ograniczeń

Czy możliwe jest bezpowietrzne natryskiwanie z zastosowaniem wysokociśnieniowej pompy ślimakowej PFT? Ależ tak - to żaden problem! PFT SWING airless umożliwia wygodne nakładanie na ściany i stropy niemal wszystkich materiałów o konsystencji pasty. Realizacja szeregu projektów - od malowania ścian we własnym mieszkaniu aż po wykonywanie profesjonalnych zadań na wielkich placach budowy - może odbywać się szybciej i ze znaczą oszczędnością sił.
W projektach obejmujących duże powierzchnie pompa tłocząca PFT umożliwia racjonalne nakładanie materiałów, co zapewnia osiąganie wysokiej wydajności przy jednoczesnym równomiernym i szybkim nakładaniu materiału. Zastosowanie dodatkowego efektu postępującego pozwoliło na poprawę jakości natryskiwania, bowiem pompa ślimakowa redukuje występowanie w urabianym materiale pęcherzyków powietrza, a więc dodatkowe mieszanie materiału nie jest zazwyczaj konieczne. PFT SWING airless zaprojektowano tak, aby była mocna i odporna, co zapewnia jej łatwą i prostą obsługę na placu budowy podczas maszynowego natryskiwania półpłynnych mas szpachlowych, materiałów do fugowania, materiałów ziarnistych, tynków i zapraw.

PFT SWING airless wyposażona jest w cichy, wysokowydajny silnik napędowy o mocy 3kW. Możliwość tłoczenia materiału w ilości od 0 do 6 l/min zapewnia sprawne i proste zastosowanie na placu budowy. Zakres ciśnienia natryskiwania można łatwo dostosować do potrzeb, posługując się mechanizmem sterującym - pozwala to na znaczną redukcję wahań natężenia natryskiwania i zapewnia stabilność właściwego ciśnienia roboczego.

Do przeszłości należy tradycyjna wymiana wiader! PFT oferuje zoptymalizowany, pozbawiony zagłębienia zbiornik o pojemności 70 litrów. Zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego PE redukuje powstawanie zapieczeń materiału i gromadzenie się zanieczyszczeń. Zminimalizowano również tworzenie się zatorów w pistolecie natryskowym, co zapewnia łatwość czyszczenia maszyny po jej użyciu.

Zastosowanie PFT SWING airless umożliwia nie tylko ergonomiczną pracę, redukuje także czasy przestojów spowodowane awariami, pracami serwisowymi czy też przygotowaniem maszyny do pracy. Części zużywalne można wymieniać niezwłocznie na placu budowy.

Projektując PFT SWING airless, starannie dobrano węże i pistolety o zredukowanej wadze, co umożliwia objęcie większej powierzchni roboczej w możliwie najkrótszym czasie, przy jednoczesnym utrzymaniu niezmiennych wyników pracy. Natężenie przepływu materiału jest bardzo wysokie, wymiana dysz łatwa a ich czyszczenie dziecinnie proste.

Szczególną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa obsługujących maszynę pracowników! Dlatego też zminimalizowaliśmy zagrożenie wypadkami podczas pracy PFT SWING airless. W razie zagrożenia maszyna może być natychmiast zatrzymana.

Z możliwościami nowej PFT SWING airless możecie się Państwo zapoznać podczas tegorocznych pokazów PFT. Szczegóły u naszych dystrybutorów oraz na stronie internetowej www.pft.eu.

Źródło i zdjęcie: PFT
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej