Strona główna | SprzętRusztowania elewacyjne Ringer

Rusztowania elewacyjne Ringer

W swojej ofercie firma Ringer posiada kilka różnych systemów rusztowań przeznaczonych do prac przy elewacji budynku. Najpopularniejszymi z nich są Doppelgelaender i DG65. Korzystając z programu zamieszczonego na stronie internetowej firmy można łatwo wyliczyć koszt zakupu potrzebnego do pracy rusztowania.

Rusztowanie Doppelgelaender na ścianie łukowej
Fot. Ringer


Ringer posiada w swojej ofercie szalunki i różnego typu rusztowania, w tym rusztowania elewacyjne. Do prac ociepleniowych najczęściej wykorzystywane są rusztowania Doppelgelaender. Zaletami systemu są:
  • tylko 3 główne elementy składowe,
  • montaż bez użycia narzędzi,
  • możliwość montowania i demontowania elementów rusztowania na każdym polu.
Do wyboru są ramy lakierowane, ocynkowane, a także aluminiowe.


Dodatkowe elementy do rusztowań
Fot. Ringer


Ringer projektując i wdrażając do produkcji rusztowania stara się wczuć w rolę osób, które będą je wykorzystywać. System musi być praktyczny i poręczny. Zdaniem producenta rusztowania Doppelgelaender to najszybszy w montażu system na rynku. Dzieje się tak dzięki podwójnej funkcji, jaką spełnia barierka. Zamiast długich i uciążliwych stężeń jest podwójna barierka, pełniąca jednocześnie funkcję stężenia. Ten drobny szczegół jest bardzo praktyczny na budowie, ułatwia montaż rusztowania i przede wszystkim czyni system bezpiecznym, i stabilnym. Transport też jest przez to poręczniejszy, bo nie ma elementów długich na 3–4 m, jak w innych systemach rusztowaniowych. Podobnie bardzo praktyczne są podesty. Mogą być drewniane, stalowe lub aluminiowe. Najważniejsza cecha to szerokość i lekkość. Drewniane podesty mają 60 cm szerokości, czyli 2 razy tyle, co w innych systemach, dostępnych na rynku, a ważą tyle co jeden podest 30 cm i zachowują przy tym te same udźwigi. Dzięki temu sprawniej i szybciej przebiega montaż, bo układa się jeden podest, nie dwa po 30 cm. Przy montażu rusztowania nie są wymagane dodatkowe narzędzia, nie ma też żadnych małych elementów, które często są gubione na budowie.

System posiada certyfikat bezpieczeństwa B i dokumenty dopuszczające do obrotu w całej Europie.


System Doppelgelaender jest kompatybilny z systemem DG65, który cechuje bardzo duża nośność. Dopuszczalne obciążenie pomostu wynosi aż 300 kg/m2. Rusztowanie można zdemontować z jednej strony i dobudowywać z drugiej strony bez konieczności demontażu całego zestawu.


Aluminiowy ciąg kumunikacyjny
Fot. Ringer


Ringer dba o jakość swoich produktów, stara się, aby były praktyczne i poręczne w użytkowaniu, a także oferuje konkurencyjne ceny. Istnieje również możliwość zakupu rusztowania poprzez leasing. Ten system zakupu cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem na rynku w Polsce.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ringer

Źródło: Tynki, nr 4 (9) 2010
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej