Strona główna | SprzętRusztowania przejezdne Boss

Rusztowania przejezdne Boss

Lekkie aluminiowe rusztowania przejezdne Boss z oferty firmy Harsco Infrastructure Polska sprawdziły się na tysiącach budów. Są one wykorzystywane w budownictwie jak również w wielu gałęziach przemysłu, zarówno przy pracach wewnątrz pomieszczeń jak i na otwartym terenie, wszędzie tam, gdzie wymagane jest zastosowanie stabilnej oraz bezpiecznej platformy roboczej. Rusztowania te nadają się idealnie do wykonywania robót instalacyjnych oraz konserwacyjnych.

Rusztowanie przejezdne Boss przy pracach naprawczych
Fot. Harsco


We wszystkich zastosowaniach rusztowania Boss stanowią bezpieczną platformę roboczą. Wieże przejezdne są stabilnymi ramami zmontowanymi na kółkach, które można szybko i łatwo przesuwać z miejsca na miejsce, dzięki czemu stanowią one idealną propozycję dla prac tymczasowych i instalacyjnych. Rusztowania Boss są dostępne w wielu różnych wersjach. Są łatwe w transporcie oraz posiadają niezbędne cechy bezpieczeństwa.

Aluminiowe rusztowania przejezdne dostarczane są w trzech standardowych długościach: 1,80 m, 2,5 m, 3,00 m. Dodatkowo istnieje wybór między pojedynczą (85 cm) i podwójną szerokością podestu (145 cm). Rusztowanie przejezdne 145 z dwoma znajdującymi się obok siebie podestami jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym w praktyce.

Poza wariantami podstawowymi z poszczególnych komponentów systemu rusztowań przejezdnych można budować różnorodne, złożone konstrukcje. Wieże mogą być łączone ze sobą nawzajem lub z rusztowaniami tworząc schody rusztowań lub być używane jako pomosty dostępowe swobodnie podparte.

Fot. Harsco

Cechy produktu
Pod względem konstrukcyjnym Boss to jeden z najnowocześniejszych systemów rusztowania aluminiowego na rynku europejskim. Spełnia wymagania CSN, HD 1004, DIN, BS, STN. Posiada także certyfikat bezpieczeństwa nr B/02/006/10.

Różnorodność zestawów, przy zachowaniu podstawowych szerokości wieży 850 i 1450 mm, daje możliwość różnorodnego zastosowania systemu przy użyciu minimalnej ilości elementów.

Boss jest systemem aluminiowym. Właściwości tego materiału gwarantują nie korodowanie powierzchni i długą żywotność, a także gładką i błyszczącą powierzchnię umożliwiającą użycie rusztowania w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

Maksymalne obciążenie jednego zestawu, włączając w to masę własną, wynosi aż 950 kg.

Niska waga rusztowania umożliwia łatwy transport, obsługę, montaż, demontaż i redukuje obciążenie konstrukcji masą własną.

Bezpieczeństwo podczas użytkowania jest gwarantowane rozwiązaniem konstrukcyjnym, które równocześnie umożliwia łatwy montaż i demontaż.

Przeznaczenie
System przejezdnych wież Boss jest idealny dla:
  • Branż wykończeniowych;
  • Instalacji grzewczych oraz wentylacyjnych;
  • Instalacji elektrycznych oraz sanitarnych;
  • Robót konserwacyjnych;
  • Wyposażenia sklepów;
  • Instalowania znaków;
  • Robót malarskich oraz dekoracyjnych;
  • Szklenia.
Źródło: Tynki, nr 1 (10) 2011
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Polska ociepla styropianem

Jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, Polska jest obecnie największym producentem styropianu, z czego aż 80% to płyty do termoizolacji budynków. Coraz większą popularność zdobywa ich grafitowa odmiana, która według ekspertów ma szansę zupełnie zdominować polski rynek. Czytaj więcej