Strona główna | SprzętRusztowania przejezdne Delta 70

Rusztowania przejezdne Delta 70

Rusztowanie przejezdne Delta opiera się głównie na elementach rusztowania fasadowego. Główną zaletą rusztowania przejezdnego jest możliwość montażu i demontażu systemu, w taki sposób, aby dostosować go do określonych warunków pracy. Często są to miejsca o bardzo ograniczonej przestrzeni.
1. Rygiel z nylami do rolek; 2. Rolka z hamulcem; 3. Rygiel stężający; 4. Stężenie poziome; 5. Złącze palcowe; 6. Rama 70x200; 7. Rygiel przesuwny w pionie; 8. Poręcz wzdłużna; 9. Stężenie pionowe; 10. Pomost aluminiowy ze sklejką; 11. Pomost aluminiowy przejściowy; 12. Poręcz podwójna boczna; 13. Krawężnik boczny; 14. Krawężnik wzdłużny; 15. Rama krańcowa

Elementy rusztowania przejezdnego pojedynczego

Rys. Delta

Firma Delta posiada w swojej ofercie rusztowania przejezdne Delta 70 pojedyncze i podwójne.

Montując rusztowanie Delta 70 pojedyncze, na każdym etapie należy sprawdzić, czy jest ono w pełni wypoziomowane i wypionowane, bo od tego zależy między innymi bezpieczeństwo pracy na nim. Pion i poziom ustawiamy za pomocą rolek gumowych z regulowanym trzpieniem gwintowym, zamontowanych do belki rusztowania przejezdnego. Następnie, na każdym poziomie, kolejno montujemy ramy rusztowania i wszystkie pozostałe elementy rusztowania fasadowego – płytę aluminiową z włazem (ze sklejki) i drabinką oraz usztywniające elementy (stężenia i poręcze), oraz elementy zabezpieczające (krawężniki i poręcze boczne).


Rusztowanie przejezdne pojedyncze

Rys. Delta


Rusztowanie przejezdne z pionem komunikacyjnym spełnia normy rusztowaniowe polskie i europejskie. Przy czym, w pomieszczeniach zamkniętych, maksymalna wysokość pomostu roboczego wynosi 10,45 m, natomiast na otwartej przestrzeni – 8,45 m. Maksymalne obciążenie pomostu roboczego z włazem wynosi 2,00 kN/m2.

Rusztowanie przejezdne podwójne składa się z dwóch pionów rusztowania, z czego jeden stanowi pion komunikacyjny z płytą Alu-sklejkową z drabinką.


Rusztowanie przejezdne podwójne
Rys. Delta

Tak, jak rusztowanie pojedyncze, podwójne wykorzystuje się do prac montażowych, izolacyjnych, elewacyjnych.

Aby w pełni wykorzystać możliwości takiego rusztowania musi być przygotowane odpowiednie podłoże do ręcznego przesuwania danej konstrukcji. Podobnie, jak rusztowanie pojedyncze, podwójne rusztowanie przejezdne z pionem komunikacyjnym spełnia normy rusztowaniowe polskie i europejskie. Przy czym, w pomieszczeniach zamkniętych, maksymalna wysokość pomostu roboczego wynosi 10,45 m, natomiast na otwartej przestrzeni – 8,45 m. Maksymalne obciążenie pomostu roboczego z włazem wynosi 2,00 kN/m2.

Źródło: Tynki, nr 1 (10) 2011

CZYTAJ WIĘCEJ

Zabezpieczenia UnimaxDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej