Strona główna | SprzętSystem z podwójną barierką

System z podwójną barierką

System rusztowań Doppelgeländer jest najbardziej powszechnym i lubianym systemem firmy Ringer. Można go z powodzeniem wykorzystać do wszelkiego rodzaju prac elewacyjnych, jak tynkowanie czy docieplanie.


Fot. Ringer

Cechą charakterystyczną rusztowania Doppelgeländer jest podwójna barierka, która zastępuje dwie barierki i stężenia występujące w tradycyjnych systemach rusztowań. Po założeniu jednej barierki do dwóch ram rusztowanie Ringer jest na tyle stabilne, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowych stężeń ukośnych (utrudniają one i podnoszą koszty transportu). Montaż rusztowania Doppelgeländer jest zarówno szybki – nie potrzeba używać do niego narzędzi, jak i bezpieczny – wybudowane rusztowanie jest stabilne i wyposażone we wszelkie elementy bhp (burty krawężnikowe, barierki ochronne).

Rusztowanie Ringer Doppelgeländer dostępne jest w trzech wersjach: lakierowane (na czerwono systemem zanurzeniowym), ocynkowane, aluminiowe. Wszystkie wersje mają takie same wymiary i są ze sobą w 100% kompatybilne.

System Doppelgeländer jest bogaty w różnorodne elementy dodatkowe: konsole poszerzające powierzchnię roboczą, konsole wznoszące, element do wciągania materiałów na rusztowanie, ramy przejściowe (pasażowe), wózki przejezdne. Stosowane podesty mogą być drewniane (impregnowane Lipoluxem i okute na brzegach), aluminiowe, pokryte antypoślizgową sklejką oraz w całości wykonane z duraluminium. Długości podestów wynoszą: 0,72; 1,25; 1,50; 2,00; 2,50; 3,00 m.

W systemie Ringer występują trzy możliwości komunikacji pionowej: wewnętrzna (tradycyjna) – aluminiowy podest z włazem i drabinką; zewnętrzna (uniwersalna) – drabinki wiszące montowane na rusztowaniu oraz osłony zabezpieczające przed upadkiem z drabinki, montowane powyżej 3 m; klatki schodowe – stopnie aluminiowe lub stalowe, montowane wewnątrz rusztowania.

Rusztowania Ringer Doppelgeländer posiadają wszelkie atesty i są wykonane wg obowiązujących norm. Są zgodne ze standardem CEN HD 1000, niemiecką normą DIN 4420-1 i europejskim standardem EN 12811. Posiadają również najbardziej rygorystyczne niemieckie dopuszczenie o numerze Z-8.1-858.

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej