Strona główna | Aktualności"Kolorowe Boiska?"

"Kolorowe Boiska?"

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, do 21 sierpnia br. można oglądać projekty zgłoszone do tegorocznej, III już edycji ogólnopolskiego programu konkursowego „Kolorowe Boiska…”
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, do 21 sierpnia br. można oglądać projekty zgłoszone do tegorocznej, III już edycji ogólnopolskiego programu konkursowego „Kolorowe Boiska…” Zadaniem szkół biorących udział w konkursie jest przedstawienie barw szkolnej reprezentacji sportowej.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A., która jest organizatorem konkursu, nie narzuca ani techniki, jaką ma być wykonana praca, ani też nie sugeruje, jakie elementy należy zaprezentować. W tym roku o główną nagrodę walczyło 55 szkół z całego kraju. Podobnie jak w poprzednich edycjach, do programu przystąpiły tylko te placówki, które nie posiadają własnego boiska lub mają obiekt w złym stanie. Wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa w Ogardach (woj. Lubuskie). Na drugim miejscu, z dodatkowym wyróżnieniem od autorki programu, uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Wajsówny w Chechle (woj. Łódzkie), a na trzecim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim (woj. śląskie).

Celem „Kolorowych Boisk…”, jest przekazanie idei rywalizacji sportowej, zachęcenie dzieci do zaangażowania się we wspólną zabawę, pracę zespołową.

W tym roku partnerem programu jest firma Tamex Obiekty Sportowe S.A.

Źródło: Tynki, nr 3 (4) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA: wymarzone boisko już w Perłach
Boisko od Śnieżki dla szkoły w Starych Zawadach



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej