Strona główna | Aktualności5 pomysłów na kolorystykę ścian w sypialni

5 pomysłów na kolorystykę ścian w sypialni

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. To miejsce spokoju, wyciszenia oraz regeneracji po długim, często stresującym dniu w pracy. Gdy wejdziesz do sypialni, powinieneś poczuć przyjemną atmosferę, która już od progu daje gwarancję porządnego odpoczynku, głębokiego snu i naładowania baterii na kolejny dzień. Odpowiedni wystrój może sprawić, że pokój zamieni się w prywatne sanktuarium relaksu. Chcąc uzyskać taki efekt, proponujemy Ci urządzenie sypialni w jasnych delikatnych kolorach, które koją zmysły i zachęcają do rozluźnienia. Zobacz nasze inspiracje na idealne jasne miejsce odosobnienia.

Elegancja prosto z Paryża

Szukając pomysłu na dekorację sypialni w jasnych kolorach warto zwrócić uwagę na styl francuski, będący idealnie skomponowaną mieszanką charyzmy, nostalgii i romantyzmu. Wyraża się ona między innymi w rustykalnej prostocie połączonej z nonszalancką elegancją, nutą szyku oraz w lekkich, bladych barwach ścian. Paryska stylistyka czerpie z bogatej historii stylów wnętrz, dlatego inspirując się jej założeniami, uzyskasz ponadczasowy urok, zwłaszcza gdy postawisz na wyjątkowe detale. Francuski styl sypialni uwielbia wezgłowia. Tapicerowana dekoracja tego typu dodaje trójwymiarowości i wnosi do pomieszczenia odrobinę luksusu, nawet jeśli reszta wyposażenia jest dość skromna. Jeśli szukasz koloru ścian, który przeniesie Cię do paryskich buduarów jest 547 Podniebna Podróż z palety farb Śnieżka Satynowa.


Odpoczynek po skandynawsku

Aranżacja sypialni powinna inspirować do relaksu i spokoju, dlatego urządzając swoją, weź pod uwagę styl skandynawski. Wnętrza utrzymane w tej stylistyce odwołują się do naszych pragnień o czystości, głębokim oddechu i równowadze. Chcąc je zrealizować, pomaluj ściany farbą w jasnym kolorze 196 Dzikie Tulipany od Śnieżka Barwy Natury. Na takim tle pięknie będą się prezentować biele, szarości i jasne drewno, dlatego wybierz wyposażenie i dodatki utrzymane w tej kolorystyce. Ciekawymi akcentami będą czerń i soczysta zieleń żywych roślin.


Równowaga wschodu

Z tęsknotą patrzysz na kulturę Wschodu? Zaaranżuj swoją sypialnię w taki sposób, że stanie się ona ukłonem w stronę orientalnych wnętrz. Jasne ściany pokryte farbą Śnieżka Satynowa507 Subtelny Beż idealnie kompnują się z jasnym drewnem, bielą i szarością. Siłą naszej prpozycji są oryginalne detale: drewniany podświetlony panel za łóżkiem z ciekawym rysunkiem, poduszki w kształcie walców oraz duże okna od sufitu do podłogi. W takim miejscu można osiągać Zen o każdej porze dnia.


Plaże nad ciepłym morzem

Co powiesz na piękny sypialniny azyl na poddaszu, w którym poczujesz się jak właściciel rajskiej plaży nad ciepłymi lazurowymi wodami mórz? W naszej jasnej sypialni królują miękkie blade beże. Wnętrze pomalowalismy farbą Śnieżka Barwy Natury102 Piaszczysta Plaża. Plusem jest tu minimalizm w wyposażeniu, które stanowią tu jedynie duże łóżko, dwie szafki nocne i dwa fotele przykryte jasnymi narzutami ze sztucznego białego futra. Całość pięknie rozjaśnia naturalne światło z okien dachowych.


Noc w Nowym Jorku

Pamiętaj, że idea jasnej sypialni nie odrzuca ciemnych barw. Spójrz, jak ściany pokryte jasną farbą Śnieżka Satynowa w odcieniu 156 Stalowe Magnolie wspaniale współgrają z kontrastującą z nimi czarną pościelą i czarnym żyrandolem. Kontrast jest tu kluczem do wysmakowanej, oryginalnej aranżacji. Idealnym dodatkiem do tej palety kolorystycznej jest jasne drewno, które rozświetla i ogrzewa pomieszczenie.

Do stworzenia wymarzonej jasnej sypialni potrzebujesz jasnych odcieni farb. Najlepsze znajdziesz w ofercie produktów Śnieżki. Na takiej bazie każda stylizacja będzie udana.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Przepis na ciepłą podłogę

Wodne ogrzewanie podłogowe to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, zwłaszcza w budownictwie energooszczędnym. Aby jednak działało efektywnie, należy przestrzegać podstawowych zasad przy jego projektowaniu i wykonawstwie. Duże znaczenie dla sprawności układu ma rodzaj zastosowanej termoizolacji. Czytaj więcej