Strona główna | AktualnościAcryl-Putz(R) Fasada - renowacja i wygładzanie powierzchni elewacyjnych

Acryl-Putz(R) Fasada - renowacja i wygładzanie powierzchni elewacyjnych

Acryl-Putz® Fasada to nowoczesny produkt wytworzony na bazie białego cementu z dodatkiem środków uszlachetniających. Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz, do prac renowacyjnych i do wygładzania powierzchni fasad.

Przed przystąpieniem do prac naprawczych należy dokładnie sprawdzić podłoże. Powinno być mocno związane, suche, pozbawione zatłuszczeń, luźnych ziaren tynku, wolne od pyłu i kurzu. Wszelkie zabrudzenia i elementy nie związane trwale z podłożem należy usunąć. Większe ubytki (o głębokości pow. 3 cm) należy uzupełnić zaprawą murarską zgodnie ze sztuką budowlaną.


Gruntownie podłoża

W celu ujednolicenia chłonności podłoża, wzmocnienia go i zwiększenia przyczepności mas szpachlowych, oczyszczone podłoże należy zagruntować Impregnatem Wzmacniająco-Gruntującym Śnieżka SUPER-DOM. Zapobiega on zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoży. Zapewnia w ten sposób prawidłowe warunki wysychania wyrobów nawierzchniowych, a także daje powłoki przepuszczalne dla par i gazów.


Przygotowanie produktu

Przed użyciem, masę szpachlową Acryl-Putz® Fasada należy przygotować zgodnie z poniższymi zaleceniami. Przewidzianą do zużycia ilość suchej masy szpachlowej należy wsypać do pojemnika z wodą w ilości około 1 kg suchej masy na 0,3 l wody ciągle mieszając. Następnie zawartość pojemnika starannie wymieszać, najlepiej przy pomocy wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej, łatwej do nakładania masy bez grudek. Gotową masę należy po upływie ok. 10 minut ponownie zamieszać. W celu zwiększenia przyczepności zaprawy zaleca się dodać do wody zarobowej ok. 40-50% Impregnatu Wzmacniająco-Gruntującego Śnieżka SUPER-DOM. Zarobiona masa szpachlowa przydatna jest do stosowania przez ok. 2-3 godz. Ważne jest, aby przed kolejnym zarobieniem nowej partii masy dokładnie wymyć pojemnik/wiaderko.


Przygotowaną masę szpachlową Acryl-Putz® Fasada należy nakładać szpachelką ze stali nierdzewnej lub tworzyw sztucznych. Nakładana warstwa powinna mieć grubość od 3 mm do nawet 3 cm przy pojedynczych ubytkach. Masa jest odporna na czynniki atmosferyczne, łatwo się przygotowuje, nakłada i szlifuje, a uzyskane powierzchnie są śnieżnobiałe i wyjątkowo gładkie.


Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Wiosenne porządki: ocieplanie fasad otynkowanych

Coś się kończy, coś się zaczyna. Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu. A że inwestorzy w dalszym ciągu chętnie stawiają na klasyczne fasady otynkowane, warto przypomnieć sobie zasady poprawnego ocieplania ścian metodą lekką mokrą, znaną też jako ETICS. Czytaj więcej