Strona główna | AktualnościAkcja "Latarnia" - wolontariat pracowniczy Isover z Wykonawcami

Akcja "Latarnia" - wolontariat pracowniczy Isover z Wykonawcami

W pierwszych dniach wiosny pracownicy różnych działów Isover wraz z firmami wykonawczymi: Pio-Bud Piotr Rybka i URB-Sabat Ireneusz Sabat pomogli ocieplić nowo powstający budynek dla samotnych kobiet i dzieci na podkarpaciu. Marka Isover przekazała na ten cel łącznie ok. 850 m2 wełny mineralnej do ocieplenia poddasza i ścian działowych.

Akcja "Latarnia" to pierwsze wspólne przedsięwzięcie wolontaryjne pracowników i licencjonowanych wykonawców ISOVER. Jej celem było zapewnienie komfortu cieplnego i akustycznego podopiecznym Fundacji Latarnia, która od pięciu lat prowadzi ośrodek rehabilitacyjny dla osób ubogich i wykluczonych społecznie. Fundacja prowadzi już ośrodek dla mężczyzn, jednak potrzeba wskazuje na to, że brak jest takich miejsc dla kobiet i dzieci. Stąd zrodziła się konieczność stworzenia  takiego miejsca. ISOVER pomógł w budowie nie tylko przekazując materiały izolacyjne do ocieplenia ścian działowych i poddasza, ale również organizując akcję wolontariatu pracowników i licencjonowanych wykonawców ISOVER.


W ramach akcji pracownicy - wolontariusze ocieplali nowo powstający budynek.   Praca wolontariuszy została przygotowana szczegółowo, każdy pracownik został przypisany do konkretnego zadania. Nad właściwą izolacją budynku czuwał koordynator oraz eksperci - licencjonowani wykonawcy ISOVER, którzy organizowali całość prac oraz wspierali naszych wolontariuszy.


"Z wełną mineralną ISOVER to już moje drugie doświadczenie. Po raz pierwszy zetknęłam się z produktem podczas szkolenia w naszym Centrum Szkoleniowym ISOVER. Nie sądziłam, że tak szybko i sprawnie pójdzie mi wycinanie wełny. Jedno cięcie i ucięte. Uważam, że to było bardzo pozytywne doświadczenie. Cieszę się przede wszystkim z tego, że dzięki nam kobiety i dzieci będą mieć ciepło, cicho, komfortowo" - poinformowała Ewa Kowalska, kierownik działu obsługi klienta ISOVER.


Każdy uczestnik wykonywał swoją pracę z zaangażowaniem i radością, pomimo, że część pracowników - wolonatriuszy nie miała doświadczenia w ociepleniu budynków oraz robiła to kosztem swojego wolnego czasu, który mogli inaczej spożytkować.  Jednak każdy był tu dobrowolnie.

Celem wolontariatu pracowniczego ISOVER jest uczestnictwo w rozwiązywaniu problemów społecznych w najbliższym otoczeniu firmy i pracowników ISOVER oraz integracja, wspieranie i rozwijanie zaangażowania społecznego pracowników ISOVER. Wolontariat to  pomoc i wsparcie ludziom, którzy naprawdę są w potrzebie, ale również  budowanie zgranego zespołu.  Pracownicy mieli okazję poznać się od nowej strony - pozabiznesowej, nawiązały się nowe znajomości, które z pewnością przyczynią się do dobrej atmosfery w codziennej pracy. Akcję koordynowała Aleksandra Puzyno, specjalista marketingu ISOVER.

Źródło i zdjęcia: Isover

CZYTAJ WIĘCEJ

Isover: termoizolacja budynku a zjawisko smogu. Jakie są współzależności?
Marka Isover partnerem nowego kierunku studiów na AGH w Krakowie
Isover otworzył w Polsce nową linię produkcyjną
Marka Isover z tytułem "Konsumencki Lider Jakości 2017"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej