Strona główna | AktualnościIsover otworzył w Polsce nową linię produkcyjną

Isover otworzył w Polsce nową linię produkcyjną

7 kwietnia 2017 roku w zakładzie marki Isover w Gliwicach odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia nowej linii produkcyjnej. Dzięki tej inwestycji, wartej 30 milionów złotych, polski zakład Isover stanie się znaczącym dostawcą izolacji dla branży energetycznej, petrochemii i przemysłu do wielu państw Europy Środkowej i Skandynawii.

Nowoczesna linia przeznaczona będzie do produkcji mat siatkowych TECH Wired Mat MT - odpornych na wysoką temperaturę, wydajnych izolacji termicznych i akustycznych. Nowe produkty otrzymały już wszystkie niezbędne certyfikaty.


Projekt nowej inwestycji obejmował budowę jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie o mocy 30 tys. ton rocznie oraz dodatkowego magazynu o powierzchni kilku tysięcy metrów kw. Koszt projektu zrealizowanego w ramach rozwoju Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to 30 mln zł.


Dotychczas w rozbudowę i modernizację zakładu  produkcyjnego w Gliwicach, Grupa Saint-Gobain zainwestowała łącznie ponad 630 mln zł. Ponadto firma podejmuje wiele działań związanych z podnoszeniem standardów bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska.  Fabryka w Gliwicach zatrudnia ponad 320 pracowników i produkuje rocznie ponad 60 tysięcy ton wełny szklanej i blisko 30 tys. ton wełny skalnej.

Źródło i zdjęcia: Isover

CZYTAJ WIĘCEJ

Marka Isover partnerem nowego kierunku studiów na AGH w Krakowie
Rusza akcja "Isover dla ochrony planety"
Akcja "Latarnia" - wolontariat pracowniczy Isover z Wykonawcami
Marka Isover z tytułem "Konsumencki Lider Jakości 2017"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej