Strona główna | AktualnościAwans Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka w XXI edycji Listy 500 "Rzeczpospolitej"

Awans Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka w XXI edycji Listy 500 "Rzeczpospolitej"

Śnieżka uplasowała się na 442. miejscu tegorocznej edycji Listy 500 - prestiżowego rankingu największych polskich przedsiębiorstw przygotowywanego przez dziennik "Rzeczpospolita". To awans o pięć oczek w porównaniu z poprzednim rokiem.

W 2018 roku przychody największych polskich firm ujętych na Liście 500 wzrosły łącznie o 5,5% do 1,5 bln zł. Także Grupa Kapitałowa Śnieżka - czołowy producent farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej - odnotowała w minionym roku kilkuprocentowy wzrost sprzedaży, osiągając rekordowe przychody (586,8 mln zł) oraz najwyższe w swojej historii zyski.

"Dobra sytuacja gospodarcza w Polsce, czyli na naszym głównym rynku, przełożyła się na ożywienie na rynku farb oraz preparatów do ochrony i dekoracji drewna. Polscy konsumenci zdecydowanie chętniej wybierali produkty z wyższej półki cenowej. Znalazło to odzwierciedlenie w naszych wynikach osiągniętych w 2018 roku oraz pozycji w rankingu" - mówi Aleksandra Małozięć, manager ds. komunikacji korporacyjnej FFiL Śniezka SA.

Na tegorocznej Liście 500 - poza Śnieżką - znalazło się 141 spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Spółki giełdowe zaraportowały łącznie 665 mld zł przychodów, co stanowi ponad 43% przychodów osiągniętych przez wszystkie firmy ujęte w zestawieniu.

Lista 500
przygotowywana przez dziennik "Rzeczpospolita" bazuje na rocznych przychodach ze sprzedaży i prezentuje największe przedsiębiorstwa w Polsce. W tym roku została opublikowana 21. edycja rankingu.

Źródło i zdjęcie: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Śnieżka: śladami historii na Oddziale Dziecięcym dębickiego szpitala



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej