Strona główna | AktualnościBaumit: Znamy zwyciezcę akcji ColorLove Przedszkole

Baumit: Znamy zwyciezcę akcji ColorLove Przedszkole

Kilka miesięcy starań, tysiące oddanych głosów, zacięta rywalizacja… i wszystko jest już jasne. Przedszkole Publiczne w Danielowicach zostało zwycięzcą drugiej edycji akcji ColorLove Przedszkole, która swoim zasięgiem objęła Wrocław i okoliczne powiaty. Tym samym triumfująca placówka już niedługo przejdzie elewacyjną metamorfozę, a jej podopieczni zyskają "colorlove" miejsce zabaw.

Przyjazne środowisko pozwala maluchom poznawać otoczenie, zdobywać wiedzę i rozwijać tak ważną w ich codziennym życiu kreatywność. Szczególną, żeby nie powiedzieć najważniejszą, rolę w jego kształtowaniu odgrywają barwy. Pragnąc otworzyć dzieciakom drzwi do świata kolorów, w 2015 r. firma Baumit zainicjowała akcję "Colorlove Przedszkole". Pierwsza edycja objęła swym zasięgiem region Trójmiasta i Krakowa, a także okolicznych powiatów. W drugiej edycji przyszedł czas na Wrocław i okolice.

By zgłosić przedszkole do zabawy wystarczyło w okresie od 22.05.2017 do 15.09.2017 wypełnić formularz dostępny na stronie www.baumitstar.pl/przedszkole i odesłać na wskazany adres. Każde zgłoszenie, które pomyślnie przeszło proces weryfikacji kwalifikowało się do głosowania online. Od 1.07 do 30.09.2017 swoich faworytów typowali internauci i w ten sposób wyłoniono finałową dziesiątkę, z pośród której ostatecznego zwycięzcę wskazało specjalnie powołane Jury. Zostało nim Przedszkole Publiczne w Danielowicach i to ono już wkrótce zmieni się nie do poznania. Nagrodą główną w konkursie jest bowiem przemalowanie elewacji ufundowane przez firmę Baumit. Mając na uwadze funkcję budynku oraz fakt, że jego użytkownikami są przede wszystkim najmłodsi przedstawiciele społeczności, producent deleguje do tego zadania najwyższej jakości farby fasadowe, odporne na działanie warunków atmosferycznych, blaknięcie i ataki mikroorganizmów, by z tej estetycznej i, co ważniejsze, zdrowej przestrzeni mogły korzystać także kolejne pokolenia przedszkolaków.

Akcja miała szerszy wydźwięk społeczny, gdyż w sposób szczególny integrowała wspólnotę przedszkolaków z jej otoczeniem. "Elewacja naszej placówki była smutna i nie przypominała przedszkola - miejsca, w którym czas spędzają dzieci. Pod koniec wakacji dowiedzieliśmy się o akcji Baumit ColorLove Przedszkole. Kilka dni wcześniej elewacja naszego przedszkola została zdewastowana przez nieznane osoby. Pomyślałam - idealna okazja! Otrzymaliśmy zgodę od Wójta na udział w konkursie i zgłosiliśmy nasze Przedszkole" - mówi dyrektor Przedszkola Publicznego w Danielowicach, Pani Małgorzata Motała. "We wrześniu konkursem żyło całe przedszkole, dzieci przypominały o głosowaniu swoim rodzicom, rodzice znajomym itd. Pomagał także Urząd Gminy, który na swoich stronach internetowych zamieszczał informacje o przebiegu konkursu i oczywiście jego pracownicy, którzy oddawali głosy codziennie. Zaangażowali się wszyscy! To wielka sprawa dla naszej małej społeczności. Kolejny raz mieszkańcy naszej gminy uwierzyli, że "mały może więcej"!

"Po raz kolejny mogliśmy przekonać się o tym jak wpływowa jest siła współdziałania. Natomiast zwycięskie Danielowice są kolejnym - po Sychowie i Wrząsowicach - przykładem tego, że nawet mała społeczność może zrobić coś wielkiego" - podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

"Już po ogłoszeniu wyników, firma Baumit będąca fundatorem nagrody udała się z wizytą do Przedszkola w Danielowicach, by wspólnie z organizatorem konkursu - Orchidea Creative Group, dyrektor przedszkola - Małgorzatą Motała oraz władzami Gminy Domaniów ustalić szczegóły dotyczące realizacji nagrody. Spotkała się również z tymi najmłodszymi zainteresowanymi, nie po raz pierwszy przekonując się o tym, że dziecięca wyobraźnia potrafi zaskakiwać, tworzyć nowe światy, ożywiać zwykłe przedmioty i ubarwiać szarą rzeczywistość. Z pustymi rękoma w gości przychodzić nie wypada, dlatego aby rozwijać pokłady kreatywności w przedszkolakach, firma Baumit wręczyła im drobne upominki w postaci materiałów plastycznych. Kto wie, może są w nich przyszli architekci…? Zanim się o tym przekonamy, "pałeczkę" przejmują ci doświadczeni kreatorzy, by zaprojektować dla maluchów "colorlovą" przestrzeń do zabawy.

Źródło i zdjęcia: Baumit

CZYTAJ WIĘCEJ

Malowanie w klasie premium. Nowa farba elewacyjna od firmy Baumit
Baumit: cztery nowe drogi do koloru
Baumit wspiera polską kadrę młodych kickboxerów
Firma Baumit zmieniła adres swojej siedzibyDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej