Strona główna | AktualnościBiblioteki kolorów Tikkurila na portalu Archispace

Biblioteki kolorów Tikkurila na portalu Archispace

Na dedykowanym architektom i projektantom portalu www.archispace.pl udostępnione zostały biblioteki kolorów Tikkurila. Umożliwiają one wykorzystanie kolorystyki Tikkurila w tworzonych projektach. Biblioteki współpracują z programami: AutoCAD®, 3ds Max®, Revit®, ArchiCAD® i zawierają cztery najpopularniejsze karty kolorów: Tikkurila Symphony Opus I i II, Tikkurila Facade, Tikkurila Interior Lacquers, Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes.

Z bibliotek kolorów Tikkurila mogą korzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy portalu www.archispace.pl. Ich instalacja jest prosta i w przystępny sposób przedstawiona w poleceniach instrukcji. Biblioteki współpracują z następującymi wersjami programów:
  • AutoCAD® - wszystkie wersje
  • ArchiCAD® - od wersji 12
  • 3ds Max® - wszystkie wersje
  • Revit® - od wersji 2010
"Biblioteki kolorów Tikkurila dają możliwość zaimplementowania naszej kolorystyki w projektach tworzonych przez architektów" – mówi Ryszard Frycowski, Doradca Techniczny Tikkurila, i dodaje: "Dzięki temu, realizacja założeń projektowych nie będzie wiązała się z wątpliwościami, czy zastosowany kolor jest zgodny z oczekiwaniami twórcy projektu, a inwestor z łatwością będzie mógł dokonać zakupu farby w zaproponowanym odcieniu".

Biblioteki zawierają cztery najpopularniejsze karty kolorów:
  • Tikkurila Symphony Opus I i II – karta kolorów dla farb do wnętrz (2436 kolorów). Na kolory z tego wzornika można barwić m.in. produkty do wnętrz z linii Optiva i Feelings, a także emalie Everal (wewnętrzne - cała kolorystyka, zewnętrzne - wybrane kolory).
  • Tikkurila Facade – karta kolorów dla farb elewacyjnych (192 kolory). Na kolory z tej karty można barwić większość produktów z linii Finngard.
  • Tikkurila Interior Lacquers – karta kolorów półtransparentnych dla produktów do drewna (30 kolorów, propozycja kolorów do wnętrz). Na kolory z tej karty można barwić produkty: Kiva Interior Lacquer, Paneli Assa, Unica Super Lacquer, Supi Sauna Protection, Parketti Assa Petsi, Valtti Complete, Valtti Color, Valtti Wood Oil i Valtti Extra.
  • Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes – karta kolorów półtransparentnych dla produktów do drewna (40 kolorów, propozycja kolorów na zewnątrz). Na kolory z tej karty można barwić produkty: Valtti Complete, Valtti Color, Valtti Wood Oil, Valtti Extra, Unica Super Lacquer, Kiva Interior Lacquer, Paneli Assa, Supi Sauna Protection oraz Parketti Assa Petsi.
Biblioteki kolorów Tikkurila oferują niezwykle bogatą kolorystykę. Dają możliwość projektowania z zastosowaniem odcieni, które potem rzeczywiście można wykorzystać w realizacji projektu. Dużym ułatwieniem jest też funkcja wydrukowania gotowej listy produktów wraz z cenami. Biblioteki kolorów Tikkurila stanowią zatem użyteczną pomoc zarówno na etapie tworzenia projektu, jak i jego wykonania.

Źródło i zdjęcie: Tikkurila

CZYTAJ WIĘCEJ

Aranżacje pokojów dziecięcych z Tikkurila Optiva
Tikkurila zdobywcą Brązowej Budowlanej Marki Roku 2013
Tikkurila Marką Wysokiej Reputacji
Kolekcja czerwieni z Katalogu Inspiracji Tikkurila
Nostalgiczne beże i brązy z kolekcji farb Tikkurila Optiva
Marka Tikkurila obecna na Łódź Design Festival
Łódź Design Festival - podsumowanie wg marki TikkurilaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej