Strona główna | AktualnościBudowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Atlas w Zgierzu

Budowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Atlas w Zgierzu

Projekt jest dofinansowany w ramach Działania 2.1. Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cel projektu

Celem Projektu jest budowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Zgierzu przez firmę Atlas Sp. z o.o., główny podmiot Grupy Kapitałowej Atlas - jednego z liderów polskiego rynku chemii budowlanej i wiodącego producenta nowoczesnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. W ramach Projektu Spółka wybuduje nowy obiekt i wyposaży go w niezbędną aparaturę badawczą, a także zatrudni doświadczonych pracowników B+R.
 
Planowane efekty

Utworzenie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Zgierzu pozwoli na realizację Agendy Badawczej, w wyniku której Spółka opracuje i wdroży na rynek szereg innowacyjnych produktów, przeznaczonych do stosowania przede wszystkim w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
 
Termin realizacji

Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie zostaną zrealizowane prace budowlane związane z budową nowego budynku, natomiast w drugim, nowopowstały obiekt zostanie wyposażony w potrzebną infrastrukturę badawcza oraz niezbędne wyposażenie laboratoryjne i biurowe. Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2017 - 2019.
 
Wartość projektu

Całkowity koszty realizacji projektu wynosi 8 875 052,70 PLN.

Wkład Funduszy Europejskich

Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi  2 012 337,20 PLN.

Źródło i wizualizacja: Atlas

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkty firmy Atlas a naturalny efekt deski na elewacji
Atlas: "Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość"DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Kiedy gruntowanie ścian jest konieczne?

"Nie ma malowania bez gruntowania" - to zasada, którą warto się kierować przy wykańczaniu wnętrz. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Należy jej przestrzegać szczególnie wówczas, gdy mamy do czynienia z niemalowanymi podłożami. Pominąć gruntowanie można tylko w przypadku nakładania nowej farby na ścianę uprzednio pomalowaną mocnymi, dobrze przyczepnymi do podłoża powłokami - szczególnie satynowymi. Czytaj więcej