Strona główna | AktualnościBudowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Atlas w Zgierzu

Budowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Atlas w Zgierzu

Projekt jest dofinansowany w ramach Działania 2.1. Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Cel projektu

Celem Projektu jest budowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Zgierzu przez firmę Atlas Sp. z o.o., główny podmiot Grupy Kapitałowej Atlas - jednego z liderów polskiego rynku chemii budowlanej i wiodącego producenta nowoczesnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. W ramach Projektu Spółka wybuduje nowy obiekt i wyposaży go w niezbędną aparaturę badawczą, a także zatrudni doświadczonych pracowników B+R.
 
Planowane efekty

Utworzenie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Zgierzu pozwoli na realizację Agendy Badawczej, w wyniku której Spółka opracuje i wdroży na rynek szereg innowacyjnych produktów, przeznaczonych do stosowania przede wszystkim w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
 
Termin realizacji

Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie zostaną zrealizowane prace budowlane związane z budową nowego budynku, natomiast w drugim, nowopowstały obiekt zostanie wyposażony w potrzebną infrastrukturę badawcza oraz niezbędne wyposażenie laboratoryjne i biurowe. Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2017 - 2019.
 
Wartość projektu

Całkowity koszty realizacji projektu wynosi 8 875 052,70 PLN.

Wkład Funduszy Europejskich

Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi  2 012 337,20 PLN.

Źródło i wizualizacja: Atlas

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkty firmy Atlas a naturalny efekt deski na elewacji
Atlas: "Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość"
Nowe produkty w ofercie firmy Atlas
Polimery i włókna - nowoczesne technologie w klejach AtlasDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak bezpiecznie przechowywać farby i lakiery?

Nie zawsze uda się wykorzystać całe opakowanie farby w trakcie jednego malowania. Co więcej, czasem wręcz zależy nam na zachowaniu niewielkiej ilości produktu do ewentualnych późniejszych poprawek. Przechowywanie farby, aby mogła być ona ponownie wykorzystana, powinno jednak odbywać się zgodnie z określonymi zasadami. Czytaj więcej