Strona główna | AktualnościCaliente - Benjamin Moore prezentuje Kolor Roku 2018

Caliente - Benjamin Moore prezentuje Kolor Roku 2018

Silny, promienny, pełen energii Caliente AF-290 jest absolutnie pewny siebie. To barwna sygnatura arcydzieł nowoczesnej architektury, puszysty dywan rozłożony przy głównym wjeździe, dostojne tło dla ksiąg w bibliotece, mocne, pierwsze wrażenie na błyszczących frontowych drzwiach. Okiełznaj witalność czerwieni!

Wczesny werdykt…

Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co., Ellen O’Neill wspomina, że wyraźne przesłanki co do wyboru koloru roku na sezon 2018 jej zespół zaobserwował podczas imprezy targowej "Maison et Objet" w Paryżu, tuż na początku roku.


Tydzień wcześniej czerwień zmieniła Washington Mall w morze koloru (specyficzne odcienie nakryć głów i ubrań) podczas słynnego protestu Women’s March w styczniu 2017 r. zaraz po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Jak mówi O'Neill: "W Benjamin Moore farbę nazywamy powłoką. I to była właśnie taka wszechobecna powłoka koloru sięgająca tak daleko, jak tylko można. Po marszu, gdy siedziałam w samolocie, pomyślałam -  ten kolor jest głosem".


Wszechobecna...

Czerwień odegrała ogromna rolę w hitach telewizyjnych - od tajemniczego, niesamowitego "Twin Peaks" do charakterystycznych, czerwonych szat w serialu "Handmaid's Tale".

Czerwień widoczna była praktycznie na każdym pokazie mody już w lutym i dosłownie rozlała się na ulicach z nadejściem września.

Ten energetyczny odcień odnajdziemy w błyszczących wnętrzach hali koncertowej najstarszej uczelni muzycznej w Szwecji powstałej w 1771 roku - Stockholm's Royal College of Music.


Na fotografii powyżej widzimy czerwień, która zakręca wokół eliptycznych narożników nowo odrestaurowanego holu zaprojektowanego przez Earo Saarinen’a w roku 1962 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy’ego w Nowym Jorku.Ritz i Gucci…

"Pamiętam wizytę w nowym Ritz Bar w Paryżu i odczucia jakie wywoływała czerwień w jego wnętrzu. Z kolei w Milanie i Paryżu salony marki GUCCI wyłożone były pięknym, czerwonym aksamitem - to okrycie luksusu. Czujesz się tak, jakby we wnętrzach zawsze działo się coś niesamowicie ważnego"  - wspomina Elen O’Neill.


Caliente - jaki jest?

Niesamowita czerwień "Caliente AF-290" pochodzi z kolekcji AFFINITY i jest całkowicie inna od podstawowej czerwieni, którą obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu. Specjaliści od kolorów w Benjamin Moore & Co. doszli do wniosku, że możemy mieszkać w ciepłych wnętrzach wypełnionych uwodzicielskimi odcieniami czerwieni. Caliente to charyzmatyczna, kusząca barwa o bardziej brązowym odcieniu kojącym nasz wzrok.


Jak mówi Elen O’Neill - "Cały czas myślałam o czerwonej galerii w dostojnym pałacu, która naprawdę ukazuje piękno obrazów olejnych. Dostojne, intymne czerwienie. Właśnie w ten sposób dotarliśmy do tych specyficznych kolorów…"


Paleta "Color Trends 2018" - idealne zgranie...

Caliente łączy się z 22 pozostałymi odcieniami z tegorocznej palety Color Trends 2018, które obejmują spektrum od bladych różowych odcieni do czerwonobrunatnego poprzez przyjemne, zgodne tony naturalnych (stalowych szarości, chłodnej seledynowej zieleni), świetnie współgrających z pozostałymi mocno nasyconymi barwami oraz naszym kolorem roku.


Benjamin Moore udowodnił, że można używać czerwieni do "przyprawienia" w każdym stylu - nowoczesnym i tradycyjnym.

Źródło i zdjęcia: Benjamin Moore
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej