Strona główna | AktualnościCiepły dom - to się opłaca

Ciepły dom - to się opłaca

Te liczby mówią same za siebie: dach może generować nawet 30% strat ciepła, ściany 25%, a okna i drzwi 20%. Dlatego cieszy fakt, że coraz więcej Polaków decyduje się na termomodernizację swoich domów. Z pewnością sprzyja temu możliwość otrzymania dotacji i pożyczek na pokrycie części kosztów związanych z przedsięwzięciem, np. w ramach programu "Czyste Powietrze", który przewiduje dofinansowania m.in. na docieplenie przegród budowlanych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. I naprawdę warto z tej możliwości skorzystać - inwestycja przyczyni się do znacznego zmniejszenia wydatków na ogrzewanie, a także przyniesie ulgę środowisku poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Lepsze zarządzanie energią w domu zakłada oczywiście wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań. Poszukiwanie zaawansowanych technologii, które łączą wygodę użytkowania budynku z korzyściami ekologicznymi i finansowymi, firma Soudal traktuje priorytetowo. W odpowiedzi na potrzeby energooszczędnego budownictwa opracowała m.in. Soudal Window System (SWS) - innowacyjny system warstwowego montażu stolarki okiennej (tzw. "ciepły montaż"), który gwarantuje właściwe uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu. Funkcję izolatora pełni w nim wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz zabezpieczona jest specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami okiennymi. Dzięki temu pianka nie ulega degradacji na skutek działania czynników atmosferycznych i nie traci swoich właściwości.

Z myślą o maksymalnej oszczędności energii powstał także system Soudatherm Roof, który zapewnia prawidłową termoizolację dachu. W jego skład wchodzą kleje poliuretanowe do szybkiego i trwałego mocowania materiałów izolacyjnych. Zastosowanie klejów Soudatherm Roof ogranicza konieczność łączeń mechanicznych, a w rezultacie niweluje powstawanie mostków termicznych i przeciwdziała kondensacji wilgoci w konstrukcji dachu. System ten możemy wykorzystać przy termorenowacji starych dachów oraz  przy wykonywaniu nowych.

W portfolio Soudal znajdziemy ponadto klej Soudatherm Fasada, który idealnie sprawdzi się przy ocieplaniu ścian styropianem. Warto pamiętać, że skuteczność warstwy izolacji wykonanej ze styropianu w dużej mierze zależy od zastosowania odpowiedniego kleju do mocowania płyt. Powinien on cechować się m.in. wodoodpornością, niewrażliwością na działanie niskich temperatur, wytrzymałością i stabilnością wymiarów. Soudatherm Fasada posiada wszystkie te właściwości, jest również niezwykle wydajny - jedno opakowanie Soudatherm Fasada zapewnia zamocowanie do 8 m² paneli. "Podczas prac związanych z termomodernizacją budynku, liczy się nie tylko jakość materiału izolacyjnego czy też okien i drzwi w przypadku wymiany stolarki otworowej. Sam produkt, nawet jeśli pochodzi z najwyższej półki, nie zagwarantuje komfortu termicznego w naszych domach - równie ważny jest jego profesjonalny montaż. Dzięki akcjom edukacyjnym, takim jak kampania Dobry Montaż, którą wspieramy od wielu lat, wiedza na ten temat dociera do coraz szerszego grona odbiorców w całej Polsce" - podkreśla Michał Sawicki, kierownik działu technicznego w firmie Soudal.

Źródło i zdjęcie: Soudal
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Czym kierować się przy wyborze tynku cienkowarstwowego?

Tynki cienkowarstwowe to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej fasady, która będzie najlepszą wizytówką naszego domu. Dodatkowo świetnie sprawdzają się na systemach ociepleń. Zanim jednak przystąpimy do prac zastanówmy się dobrze nad wyborem najlepszego rodzaju tynku. W zadaniu tym pomoże nam ekspert marki Malfarb. Czytaj więcej