Strona główna | AktualnościCzym pomalować przedpokój?

Czym pomalować przedpokój?

Przedpokój to wizytówka naszego domu, dlatego warto dbać o jego wygląd. Tym bardziej, że pomieszczenie to bardzo szybko ulega zabrudzeniom. Aby rozwiązać ten problem, sięgnijmy po lateksową farbę, odporną na zabrudzenia i zmywanie.

Ślady butów, nieostrożnie wprowadzony rower lub woda kapiąca z płaszcza po spacerze w deszczowy dzień – to wszystko sprawia, że ściany w przedpokojach brudzą się bardzo szybko. Wbrew pozorom, nie musimy jednak wybierać między częstym odmalowywaniem ścian a pozostawianiem nieestetycznych zabrudzeń. Wystarczy bowiem sięgnąć po wysokiej jakości farbę lateksową taką, jak np. Colour & Style marki Dekoral Fashion.


Emulsja ta jest bardzo odporna na różnorodne zabrudzenia, a ponadto umożliwia częste zmywanie ścian na mokro (posiada I klasę odporności na ścieranie wg normy PN-EN 13300). Dzięki temu możemy bez obaw czyścić ściany i jednocześnie przez długi czas cieszyć się efektem wyrazistych kolorów. Dodatkowo farba marki Dekoral Fashion jest hypoalergiczna, co oznacza, że z powodzeniem można ją stosować w domach, w których mieszkają dzieci lub osoby wrażliwe.


Pierwszym krokiem podczas malowania przedpokoju powinno być dokładne przygotowanie ścian. Koniecznie trzeba ocenić ich stan i w razie potrzeby usunąć stare, łuszczące się powłoki oraz zaszpachlować ubytki. Tak przygotowaną ścianę pokrywamy następnie środkiem gruntującym, który wzmocni podłoże i zmniejszy jego chłonność, dzięki czemu później zużyjemy mniej emulsji. Po wyschnięciu gruntu możemy już nakładać farbę dekoracyjną za pomocą wałka lub pędzla płaskiego. Na koniec nie zapominajmy o dokładnym umyciu narzędzi.

Źródło i zdjęcia: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Innowacyjne taśmy malarskie ScotchBlue(TM) już w sprzedaży
Przedpokój - jaki kolor ścian?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej