Strona główna | AktualnościFirma KEIM uczestnikiem targów konserwatorskich DENKMAL 2018

Firma KEIM uczestnikiem targów konserwatorskich DENKMAL 2018

W dniach 8-10 listopada 2018 odbyła się kolejna edycja Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli DENKMAL w Lipsku. Wśród wystawców nie zabrakło firmy KEIM, której stoisko przyciągnęło rzesze zwiedzających. Oprócz tradycyjnych plansz i eksponatów na stoisku urządzono mini warsztat konserwatorski, na którym prezentowano w praktyce zastosowanie produktów mineralnych KEIM.

Od wielu lat nieodłącznym elementem uczestnictwa firmy KEIM w targach DENKMAL jest organizacja sympozjum. W związku z przypadającym w przyszłym roku jubileuszem, zorganizowano konferencję zatytułowaną STULECIE BAUHAUSU. Tradycyjnie sympozjum otworzył prezes zarządu Keimfarben GmbH, Rüdiger Lugert. Pierwszy wykład dotyczący koncepcji kolorystycznych w szkole Bauhausu i problemów związanych z ich praktycznym zastosowaniem wygłosił prof. Karl Schawelka z Uniwersytetu w Weimarze.

W drugim wykładzie Monika Margraf z Wydziału Budownictwa Fundacji Bauhaus w Dessau przedstawiła aspekty renowacji i rozbudowy architektury Bauhausu w Dessau. W kolejnym wykładzie, w zastępstwie prof. Andreasa Schwartinga z Wyższej Szkoły w Konstancji, przedstawiono najnowszy stan badań nad galeriowcami Hannesa Meyera w Dessau.

Ostatni wykład, wygłoszony przez arch. Ramonę Buxbaum, dotyczył ochrony i konserwacji dzieł ucznia Bauhausu, Ernesta Neuferta w Darmstadt. Wszystkie wykłady tłumaczone były symultanicznie na język polski, dzięki czemu sala wykładowa zapełniła się nie tylko gośćmi z Niemiec, ale również z naszego kraju.

Źródło i zdjęcie: KEIM

CZYTAJ WIĘCEJ

Firma KEIM uczestnikiem Targów "Farbe, Ausbau & Fassade"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej