Strona główna | AktualnościFirma Sika otworzyła swoją setną filię na świecie

Firma Sika otworzyła swoją setną filię na świecie

Wraz z utworzeniem nowej krajowej filii w Bangladeszu pod koniec 2017 roku, Sika osiągnęła kolejny kamień milowy w realizacji strategii rozwoju i jest obecnie reprezentowana w 100 różnych krajach.

Bangladesz ma ponad 163 milionów mieszkańców i jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie z rozwijającym się sektorem budowlanym. Siedziba główna Sika, otworzona w Dhace, stolicy kraju, umożliwia firmie korzystanie z potencjału dostępnego na lokalnym rynku budowlanym o łącznej wartość równej 15 mld CHF oraz rocznej stopie wzrostu na poziomie 12%. Inwestycje lokalne i zagraniczne ukierunkowane są przede wszystkim na budowę infrastruktury transportowej i energetycznej. Nowa krajowa filia pozwala na bezpośrednią sprzedaż produktów Sika, które już wcześniej zostały wprowadzone na tym obszarze poprzez partnerów dystrybucyjnych. Obecnie firma może również zoptymalizować strukturę kosztów i sukcesywnie zwiększać udział w rynku.

Paul Schuler, Sika CEO

"W ciągu ostatnich kilku lat ponad 17 000 naszych pracowników nieustannie rozwijało firmę, osiągając imponujący poziom i stale poszerzając naszą globalną obecność. Od 2012 roku założyliśmy 23 krajowe spółki i obecnie generujemy 36% naszej sprzedaży na rynkach wschodzących. Wkraczamy na wschodzące gospodarki, mając jednocześnie ugruntowaną pozycję na rynkach rozwiniętych. Dzięki temu możemy wykorzystywać potencjał na wszystkich etapach rozwoju lokalnych sektorów budowlanych i sprzedawać cały portfel naszych produktów - od materiałów niezbędnych do budowy nowych konstrukcji, produktów, które pomagają spełniać wyższe standardy budowlane, po rozwiązania dla projektów renowacyjnych".

Źródło i grafika: Sika

CZYTAJ WIĘCEJ

Sika e-House - Interaktywna prezentacja profesjonalnej chemii budowlanej
System Antygraffiti firmy Sika - skuteczne zabezpieczenie ścian przed wandalizmem
Nowa broszura firmy Sika dotycząca renowacji obiektów zabytkowych
SikaBond-T8 - izolacja i klej do układania płytek w jednymDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej