Strona główna | AktualnościFirma Sika otworzyła swoją setną filię na świecie

Firma Sika otworzyła swoją setną filię na świecie

Wraz z utworzeniem nowej krajowej filii w Bangladeszu pod koniec 2017 roku, Sika osiągnęła kolejny kamień milowy w realizacji strategii rozwoju i jest obecnie reprezentowana w 100 różnych krajach.

Bangladesz ma ponad 163 milionów mieszkańców i jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie z rozwijającym się sektorem budowlanym. Siedziba główna Sika, otworzona w Dhace, stolicy kraju, umożliwia firmie korzystanie z potencjału dostępnego na lokalnym rynku budowlanym o łącznej wartość równej 15 mld CHF oraz rocznej stopie wzrostu na poziomie 12%. Inwestycje lokalne i zagraniczne ukierunkowane są przede wszystkim na budowę infrastruktury transportowej i energetycznej. Nowa krajowa filia pozwala na bezpośrednią sprzedaż produktów Sika, które już wcześniej zostały wprowadzone na tym obszarze poprzez partnerów dystrybucyjnych. Obecnie firma może również zoptymalizować strukturę kosztów i sukcesywnie zwiększać udział w rynku.

Paul Schuler, Sika CEO

"W ciągu ostatnich kilku lat ponad 17 000 naszych pracowników nieustannie rozwijało firmę, osiągając imponujący poziom i stale poszerzając naszą globalną obecność. Od 2012 roku założyliśmy 23 krajowe spółki i obecnie generujemy 36% naszej sprzedaży na rynkach wschodzących. Wkraczamy na wschodzące gospodarki, mając jednocześnie ugruntowaną pozycję na rynkach rozwiniętych. Dzięki temu możemy wykorzystywać potencjał na wszystkich etapach rozwoju lokalnych sektorów budowlanych i sprzedawać cały portfel naszych produktów - od materiałów niezbędnych do budowy nowych konstrukcji, produktów, które pomagają spełniać wyższe standardy budowlane, po rozwiązania dla projektów renowacyjnych".

Źródło i grafika: Sika

CZYTAJ WIĘCEJ

Sika e-House - Interaktywna prezentacja profesjonalnej chemii budowlanej
System Antygraffiti firmy Sika - skuteczne zabezpieczenie ścian przed wandalizmem
Nowa broszura firmy Sika dotycząca renowacji obiektów zabytkowych
SikaBond-T8 - izolacja i klej do układania płytek w jednymDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak ocieplić drewnianą ścianę szkieletową?

Fasady wentylowane to konstrukcja, która coraz częściej gości na polskim placu budowy. Zwłaszcza, gdy tak wiele uwagi w dyskusji branżowej poświęca się zagadnieniu zdrowych budynków oraz sprawnej cyrkulacji powietrza w obiektach. W kontekście ścian zewnętrznych, wielu inwestorów decyduje się więc dzisiaj na lekką technologię szkieletową. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać ocieplenie drewnianej ściany szkieletowej. Czytaj więcej