Strona główna | AktualnościGarderoba w kolorze - pomysły na kolorystykę ścian

Garderoba w kolorze - pomysły na kolorystykę ścian

Wszyscy potrzebujemy miejsca na nasze ubrania. Zazwyczaj przechowujemy je w tradycyjny sposób - w szafach i komodach, gdzie wiszą ciasno na wieszakach, leżą stłoczone na półkach i kłębią się w szufladach, przez co czasami trudno znaleźć w danej chwili potrzebną rzecz. Idealną koncepcją, która pozwala na łatwy dostęp do wszystkiego w jednym miejscu, nawet do ubrań sezonowych i butów na wyjątkowe okazje, bez przeszukiwania każdej szafy w domu - jest garderoba. To stylowe wnętrze z funkcjonalnymi rozwiązaniami organizującymi przechowywanie odzieży, obuwia i różnego rodzaju akcesoriów. Garderoba może być oddzielnym pomieszczeniem lub stanowić strefę wydzieloną w sypialni. Niezależnie, którą opcję wybierzesz, warto zadbać o jej wyjątkową aranżację.

Garderoba też może być elegancka

Garderoba jest wysoce funkcjonalnym pomieszczeniem i pierwsze skrzypce w jej wystroju grają rozwiązania ułatwiające poruszanie się wśród naszych ubrań. Mimo to, może ona być przestrzenią pełną elegancji. Kolorem, który pomoże uzyskać wyrafinowany efekt jest kolor beżowy. Żaden inny kolor w palecie barw nie tworzy lepszego tła w garderobie powodując, że ubrania - tak ważne w tym miejscu - wychodzą na pierwszy plan. Ciepły odcień ścian pomalowanych farbą Śnieżka Satynowa 510 Spokojne Chwile, proste linie mebli, ich jasne drewno, metalowe wieszaki, pojemniki do przechowywania z naturalnych materiałów oraz delikatne dekoracyjne oświetlenie pozwolą stworzyć stonowaną, przytulną elegancką garderobę.


Na ciemnym tle

Czerń i stal to zdecydowane atuty garderoby w stylu industrialnym. Metalowe ciemne regały z niesymetrycznym rozkładem półek i miejsc na wieszaki, ustawione na tle czarnych ścian pomalowanych farbą Śnieżka Satynowa 560 Cisza Nocy to propozycja dla niepokornych miłośników nowoczesności. Otwarte szafy bez frontów sugerują, że sama odzież pełni funkcję dekoracyjną.


Trzy w jednym

Duże wnętrza pozwalają na aranżowanie wielofunkcyjnych pomieszczeń. Otwarta sypialnia na łazienkę i garderobę to pomysł na spójną kolorystycznie i stylistycznie strefę komfortu. W naszej realizacji połączenie drewna z ciepłymi barwami tworzy przytulną atmosferę. W dużej mierze to zasługa ścian pomalowanych farbą Śnieżka Barwy Natury 150 w odcieniu Herbaciana Róża. Garderoba oddzielona jedynie szklanymi przesuwanymi drzwiami jest swoistym smaczkiem tego wnętrza.


W męskim stylu


Garderoba nie jest rozwiązaniem jedynie dla dużych domów. W mieszkaniach o małej powierzchni odnajduje się równie dobrze, nawet w kawalerkach, gdzie jak wiadomo jest mało miejsca i przechowywanie rzeczy wymaga naprawdę dobrej koncepcji. Otwarta garderoba, będąca zabudową jednej ze ścian staje się wtedy oryginalnym elementem aranżacji pokoju, który pełni wiele funkcji. Jaki kolor ścian do pokoju z taką garderobą? Ciekawym pomysłem jest pomalowanie ich farbą w ulubionym kolorze ubrań. W naszej aranżacji błękitne koszule korespondują z odcieniem ścian pomalowanych farbą Śnieżka Barwy Natury 164 Chabrowa Polana.


Marzenie każdej kobiety

Kobiety kochają buty. I nigdy nie mają ich za dużo. Problemem zatem nigdy nie jest ich ilość, ale brak miejsca na przechowywanie. Garderoba ze specjalnie wydzieloną ścianą z półkami od podłogi po sufit, wyłącznie na obuwie, to z pewnością pragnienie wielu kobiet. Jasna paleta kolorystyczna aranżacji, ze ścianami pomalowanymi farbą Śnieżka Satynowa 543 Anielskie Skrzydła pozwala wybić się z tła wielobarwnym butom, które tym samym stanowią prawdziwą ozdobę pomieszczenia.

Nieważne jakiej wielkości masz dom, czy mieszkanie. Przy dobrym rozplanowaniu tej przestrzeni zawsze znajdziesz miejsce na garderobę. Wystarczy odrobina fantazji i farby od Śnieżki, by przechowywanie ubrań wynieść na wyższy poziom.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej