Strona główna | AktualnościGruntowanie - jedna z najważniejszych kwestii rozpoczęciem malowania

Gruntowanie - jedna z najważniejszych kwestii rozpoczęciem malowania

Powodzenie remontu i jego efekty końcowe w dużej mierze zależą od szeregu czynności, które wykonujemy zanim w ogóle sięgniemy po kolorową farbę. O jakich zabiegach mowa?

Przede wszystkim o szeroko rozumianym wzmocnieniu podłoża. Czasem chodzi tylko o wygładzenie powierzchni i ujednolicenie koloru ścian. Innym razem należy wyrównać lub zmniejszyć chłonność podłoża. Odpowiedzią na te i inne potrzeby jest uniwersalny środek - Podkładowa Farba Gruntująca marki Dekoral. To propozycją dla tych, którzy wymagają od podkładu czegoś więcej, niż tylko idealnego pokrycia.

Uniwersalne rozwiązanie

Poza podstawowymi właściwościami, takimi jak niwelowanie różnic w fakturze i odcieniu, czy kryciu emulsji nawierzchniowej, Podkładowa Farba Gruntująca wyrównuje również chłonność podłoża a także zapewnia prawidłową mikrowentylację powierzchni. Podkładowa farba gruntująca przeznaczona jest do wymalowywania tynków, płyt gipsowo-kartonowych oraz tapet papierowych wewnątrz mieszkań.


Zawsze pomocna

Przygotowanie podłoży wcześniej niemalowanych, ale także zmiana czerwieni na błękit lub żółci na czerń - oto wyzwania, którym trudno byłoby sprostać bez odpowiedniego podkładu. Dla uzyskania najlepszego efektu Podkładowa Farba Gruntująca powinna być nakładana na czystą, suchą i zwartą powierzchnię. Jeżeli jest ona silnie chłonna lub pylista, warto zabezpieczyć ją dodatkowo gruntem Aquagrunt koncentrat. Samą farbę należy dokładnie wymieszać przed użyciem, a w razie potrzeby również rozcieńczyć wodą w ilości max. 20% objętości. Do malowanie najlepiej użyć wałka Microfibre lub Microstrar z oferty marki Dekoral Gold. Wystarczy jedna warstwa Podkładowej Farby Gruntującej o matowym wykończeniu, by uzyskać odpowiedni efekt. Jeżeli nałożymy produkt w temperaturze pomiędzy +5C a +30C i przy wilgotności względnej 80%, już w dwie godziny po wymalowaniu możemy przejść do nakładania wybranego koloru. Niska temperatura otoczenia i wysoka wilgotność mogą wydłużać czas schnięcia.

Dekoral Podkładowa Farba Gruntująca
  • Wydajność: do 12m2/l
  • Czas schnięcia: 2h
  • Liczba warstw: 2
  • Narzędzia: Wałek Microstar, Microfibre
  • Dostępne opakowania: 3l, 10l
Źródło i zdjęcia: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Wiosenne porządki: ocieplanie fasad otynkowanych

Coś się kończy, coś się zaczyna. Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu. A że inwestorzy w dalszym ciągu chętnie stawiają na klasyczne fasady otynkowane, warto przypomnieć sobie zasady poprawnego ocieplania ścian metodą lekką mokrą, znaną też jako ETICS. Czytaj więcej