Strona główna | AktualnościGrupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Grupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Austrotherm w Niemczech zainwestował 7 000 000 euro, w kolejną linię produkcyjną wodoodpornych materiałów termoizolacyjnych XPS. W ten sposób poszerzył swoje kompetencje w segmencie termoizolacji do zastosowań przemysłowych.

Od lewej: dyrektor sprzedaży na Niemcy i północno-zachodnią Europę - Aleksander Sinner, dyrektor techniczny - Lars Peter, fot. Austrotherm

"Kontynuujemy specjalizację i otwieramy nowe rynki" - wyjaśnia dyrektor sprzedaży na Niemcy i północno-zachodnią Europę, Aleksander Sinner. "Jednocześnie nowy system powinien przyczynić się do wyższej produktywności w ramach ustalonego portfela produktów".

"Zapotrzebowanie na nasze produkty jest duże i wymagało tej rozbudowy już cztery lata po starcie tutaj, w Niemczech, w Wittenberdze. Możemy być z tego dumni" - mówi dyrektor techniczny Lars Peter.

Nowa linia produkcyjna weszła w fazę próbną pod koniec września i rozpoczęła regularną działalność w połowie października. Stworzyła dziesięć nowych miejsc pracy. Grupa Austrotherm zatrudnia 950 osób. Sprzedaż w roku obrotowym 2016 wyniosła 304 mln euro. Austrotherm posiada łącznie 19 zakładów produkujących materiały termoizolacyjne w 11 krajach.

Austrotherm XPS to generacja różowych płyt z polistyrenu ekstrudowanego, w produkcji których zamiast szkodliwych dla środowiska naturalnego gazów używa się wyłącznie dwutlenku węgla. To termoizolacja spełniająca wszystkie wymagania stawiane ociepleniom w ekstremalnych warunkach pracy, pod różnymi obciążeniami. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość na ściskanie i wodoodporność.

Źródło i zdjęcie: Austrotherm

CZYTAJ WIĘCEJ

Prezes Austrotherm w rankingu "100 kobiet biznesu"
Szósta Gazela Biznesu dla Austrotherm
Austrotherm nagrodzony Diamentem Forbesa 2017DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak ocieplić drewnianą ścianę szkieletową?

Fasady wentylowane to konstrukcja, która coraz częściej gości na polskim placu budowy. Zwłaszcza, gdy tak wiele uwagi w dyskusji branżowej poświęca się zagadnieniu zdrowych budynków oraz sprawnej cyrkulacji powietrza w obiektach. W kontekście ścian zewnętrznych, wielu inwestorów decyduje się więc dzisiaj na lekką technologię szkieletową. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać ocieplenie drewnianej ściany szkieletowej. Czytaj więcej