Strona główna | AktualnościGrupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Grupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Austrotherm w Niemczech zainwestował 7 000 000 euro, w kolejną linię produkcyjną wodoodpornych materiałów termoizolacyjnych XPS. W ten sposób poszerzył swoje kompetencje w segmencie termoizolacji do zastosowań przemysłowych.

Od lewej: dyrektor sprzedaży na Niemcy i północno-zachodnią Europę - Aleksander Sinner, dyrektor techniczny - Lars Peter, fot. Austrotherm

"Kontynuujemy specjalizację i otwieramy nowe rynki" - wyjaśnia dyrektor sprzedaży na Niemcy i północno-zachodnią Europę, Aleksander Sinner. "Jednocześnie nowy system powinien przyczynić się do wyższej produktywności w ramach ustalonego portfela produktów".

"Zapotrzebowanie na nasze produkty jest duże i wymagało tej rozbudowy już cztery lata po starcie tutaj, w Niemczech, w Wittenberdze. Możemy być z tego dumni" - mówi dyrektor techniczny Lars Peter.

Nowa linia produkcyjna weszła w fazę próbną pod koniec września i rozpoczęła regularną działalność w połowie października. Stworzyła dziesięć nowych miejsc pracy. Grupa Austrotherm zatrudnia 950 osób. Sprzedaż w roku obrotowym 2016 wyniosła 304 mln euro. Austrotherm posiada łącznie 19 zakładów produkujących materiały termoizolacyjne w 11 krajach.

Austrotherm XPS to generacja różowych płyt z polistyrenu ekstrudowanego, w produkcji których zamiast szkodliwych dla środowiska naturalnego gazów używa się wyłącznie dwutlenku węgla. To termoizolacja spełniająca wszystkie wymagania stawiane ociepleniom w ekstremalnych warunkach pracy, pod różnymi obciążeniami. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość na ściskanie i wodoodporność.

Źródło i zdjęcie: Austrotherm

CZYTAJ WIĘCEJ

Prezes Austrotherm w rankingu "100 kobiet biznesu"
Szósta Gazela Biznesu dla Austrotherm
Austrotherm nagrodzony Diamentem Forbesa 2017DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak bezpiecznie przechowywać farby i lakiery?

Nie zawsze uda się wykorzystać całe opakowanie farby w trakcie jednego malowania. Co więcej, czasem wręcz zależy nam na zachowaniu niewielkiej ilości produktu do ewentualnych późniejszych poprawek. Przechowywanie farby, aby mogła być ona ponownie wykorzystana, powinno jednak odbywać się zgodnie z określonymi zasadami. Czytaj więcej