Strona główna | AktualnościGrupa MAPEI otworzyła kolejną fabrykę w Polsce

Grupa MAPEI otworzyła kolejną fabrykę w Polsce

10 maja 2013 r. miało miejsce otwarcie kolejnego zakładu produkcyjnego firmy MAPEI Polska. Nowa fabryka zlokalizowana jest w miejscowości Barcin.

"Polska od lat jest dla Grupy MAPEI ważnym rynkiem - nie tylko ze względu na wielkość i potencjał wzrostu, lecz również z uwagi na otwartość na zaawansowane technologie i produkty wysokiej jakości. Fabryka w Barcinie jest czwartym zakładem produkcyjnym wchodzącym w skład Grupy MAPEI w Polsce. Pozostałe trzy to fabryka MAPEI Polska w Gliwicach, fabryka Sopro Polska w Nowinach i cementownia Górka Cement w Trzebini" - powiedział Giorgio Squinzi, CEO Grupy MAPEI i prezydent Confindustria, największej włoskiej organizacji pracodawców i przemysłowców zrzeszającej 150 000 przedsiębiorców.

Działka o powierzchni 48 000 m2 w Barcinie została zakupiona z myślą o dalszym rozwoju firmy. Obecnie stoi na niej zakład o powierzchni 9 700 m2 i mocach produkcyjnych na poziomie 150 000 ton produktów proszkowych rocznie (m.in. klejów do montażu płytek, klejów do ociepleń, mas samopoziomujących, zapraw naprawczych i mineralnych zapraw hydroizolacyjnych).

"Grupa MAPEI rośnie w sposób odpowiedzialny, stosując w praktyce zasady poszanowania środowiska naturalnego. Formuły naszych produktów są tak opracowywane, by zmniejszały zapotrzebowanie na energię oraz charakteryzowały się niską emisją lotnych związków organicznych, a przez to były bezpieczne dla wykonawców i ostatecznych użytkowników. Nasze fabryki powstają z lokalnych, ekologicznych materiałów oraz blisko naszych klientów i źródeł surowców naturalnych, co dodatkowo optymalizuje zapotrzebowanie na transport drogowy, redukując związane z nim zanieczyszczenie środowiska i koszty" - powiedziała Veronica Squinzi, Dyrektor ds. Międzynarodowego Rozwoju Grupy MAPEI i Członek Zarządu MAPEI Polska. "Warto zauważyć, że zakład produkcyjny w Barcinie jako piętnasty dołączył do ekskluzywnego grona polskich inwestycji, które otrzymały certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design)” - dodała Veronica Squinzi.

Ceremonii oficjalnego otwarcia fabryki w Barcinie firmy MAPEI Polska towarzyszyła możliwość zobaczenia z bliska pracy laboratorium kontroli jakości i linii produkcyjnej oraz prezentacja mobilnej infrastruktury technicznej MAPEI, w skład której wchodzą dwa nowocześnie wyposażone samochody szkoleniowe oraz dwa mobilne laboratoria betonu. Pojazdy te to ważny element wsparcia wykonawców w terenie – zarówno w zakresie pokazu nowych technologii, jak również pomocy w wyborze najlepszego rozwiązania bezpośrednio na placu budowy.

Zaproszenie od właścicieli Grupy MAPEI rodziny Squinzich, przyjęło 150 gości, a wśród nich: Ambasador Włoch w Polsce Riccardo Guariglia oraz przedstawiciele władz lokalnych na czele z Burmistrzem Barcina Michałem Pęziakiem, Wicemarszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariuszem Kurzawą oraz Starostą Żnińskim Zbigniewem Jaszczukiem.

"Lokalizacja inwestycji oraz poniesione przez MAPEI nakłady są nie do przecenienia w kontekście rozwoju gospodarczego gminy i regionu. Obecność MAPEI w Barcinie to nowe technologie, nowe miejsca pracy oraz potencjalni inwestorzy w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej" - powiedział Michał Pęziak, Burmistrz Barcina. "MAPEI to partner godny najwyższego uznania i zaufania. Cieszymy się, że mamy zaszczyt być ich przyjaciółmi” - dodał Burmistrz.

Źródło i zdjęcie: MAPEI

CZYTAJ WIĘCEJ

MAPEI TOUR 2012 zakończone!
Szkoła pod Patronatem MAPEI
MAPEI Polska wyróżnione nagrodą RENOWATOR 2013
MAPEI TOUR 2013 - kolejna odsłona mobilnych szkoleń
Jakość klejów i fug MAPEI doceniona
Klej do styropianu MAPETHERM(R) - nie ma kompromisów, gdy chodzi o jakość
Mapei Tour 2014 - mobilne centrum szkoleniowe rusza na spotkanie z wykonawcami
Mapei czterokrotnym laureatem tytułu Budowlana Marka Roku 2015
Mapei Polska mecenasem Fundacji "Biegamy z Sercem"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej