Strona główna | AktualnościGrupa PSB: Trendy zmian cen materiałów budowlanych w styczniu 2015

Grupa PSB: Trendy zmian cen materiałów budowlanych w styczniu 2015

W styczniu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny narzędzi i sprzętu budowlanego (+1,8%), mat. ściennych ceramicznych (+1,2%) i izolacji wodochronnych (+0,6%). Spadły ceny w 7 grupach wyrobów, najbardziej izolacji termicznych (-1,2%), suchej zabudowy (-1,2%), pokryć i folii dachowych, rynien (-1,1%) i gazobetonów (-1%), a minimalnie chemii budowlanej, silikatów oraz drewna i mat. drewnopochodnych. Ceny stolarki otworowej, parapetów nie zmieniły się.
W kategorii „inne” wzrosły ceny farb, lakierów, tapet (+3%), cementu, wapna (+0,9%) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,2%). Spadły ceny wyrobów stalowych (-2,9%) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-0,3%). Nie zmieniły się ceny kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.


Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-grudzień 2014 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 13%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 2,7%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 16,3%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 2,3%.

Przychody Grupy PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w styczniu 2015 r. były o 6% wyższe niż przed rokiem oraz o 11% wyższe niż w grudniu 2014 r.

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w styczniu 2015 - pobierz plik

Źródło: Grupa PSB

CZYTAJ WIĘCEJ

Firma Baumit po raz ósmy na targach Grupy PSB
Grupa PSB: "Barometr Budowlanej Wiosny" wskazuje na optymizm



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej