Strona główna | AktualnościInteraktywna metoda przyklejania płyt styropianowych

Interaktywna metoda przyklejania płyt styropianowych

SKAŁA QUICKADEX® to interaktywna metoda przyklejania płyt styropianowych przyśpieszająca roboty i poprawiająca jakość ocieplenia.

Firma SKAŁA TYCHY uzyskała zgodę twórcy rozwiązania, na stosowanie metody QUICKADEX® do przyklejania płyt styropianowych w systemie SKAŁA S na podstawie projektów jednostkowych.

Metoda "klejowo-pianowa" polega wykorzystaniu interakcji pomiędzy wilgocią zawartą w zaprawie klejowej, a spienionym poliuretanem, do utwardzenia którego niezbędna jest wilgoć. Pasmo obwodowe z kleju poliuretanowego i placki zaprawy klejowej tworzą mocny układ sczepny praktycznie z każdym podłożem i zdecydowanie przyspieszają wykonywanie robót termomodernizacyjnych oraz pozwalają na wykonywanie warstwy zbrojącej już po dwóch godzinach od przyklejenia płyt styropianowych.


Zastosowanie opatentowanej metody QUICKADEX® w połączeniu z wysokiej jakości zaprawą klejową SKAŁA KS i specjalnym klejem poliuretanowym RENOVADEX® pozwala na wykonywanie ociepleń ścian budynków do 8 m wysokości, bez stosowania łączników do termoizolacji.

Wyeliminowanie kołkowania w budynkach niskich, a w budynkach wysokich stosowanie zagłębionego mocowania z zatyczkami termoizolacyjnymi grubości 50 mm i więcej, eliminuje powstawanie punktowych mostków termicznych obniżajacych jakość energetyczną izolacji budynków.

Źródło i zdjęcia: SKAŁA TYCHY


CZYTAJ WIĘCEJ

Badania przyczepności klejów do styropianu IX-X 2013
Styro Lux - zaprawa klejowa do przyklejania płyt styropianowych
Piana do przyklejania styropianu



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej