Strona główna | AktualnościJakość ociepleń budynku - szkolenie dla nauczycieli szkół budowlanych

Jakość ociepleń budynku - szkolenie dla nauczycieli szkół budowlanych

Pod koniec listopada w Bielawie na Dolnym Śląsku odbyło się szkolenie doskonalące dla nauczycieli, przeprowadzone przez pracowników firmy Bolix, w ramach programu Narodowej Kampanii Jakości Ociepleń Budynku. Współorganizatorem tego wydarzenia był Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Narodowa Kampania Jakości Ociepleń Budynku to inicjatywa firmy Bolix. Celem kampanii jest propagowanie wiedzy na temat najważniejszych wyznaczników jakości ociepleń. W szkoleniu wzięło udział łącznie 14 nauczycieli techników budowlanych oraz szkół zawodowych o profilu budowlanym.  Prezentacja zawierała m.in. przykłady zastosowań produktów Bolix, co zaowocowało  dyskusją oraz pomogło uporządkować uczestnikom wiedzę w zakresie izolacji cieplnych.

"Zależy nam, aby propagować wiedzę na temat technologii ociepleń, dlatego do spotkania z nauczycielami zaangażowaliśmy naszych pracowników posiadających duże doświadczenie w tym temacie. Dzielenie się wiedzą praktyczną ma w tym przypadku ogromne znaczenie" - wyjaśnia Marek Zając z firmy Bolix, producenta materiałów budowlanych.


Szkolenia zrealizowano w budynku Zero Energy, który niegdyś funkcjonował jako hala tkacka - dziś jest to nowoczesna hala warsztatowa. W kontekście przeprowadzanego szkolenia wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ technologia zastosowana przy budowie pozwala zniwelować koszty energii do zera. W budynku znajdują się ekspozycje firmy Bolix, m.in. przekroje systemów ociepleń oraz efekty dekoracyjne produktów.

Firma zawiązała współpracę z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. W planach są kolejne szkolenia, dlatego do akcji będą mogli dołączyć kolejni nauczyciele jak i uczniowie szkół budowlanych - a to wszystko w celu dokształcenia w temacie ociepleń pod okiem ekspertów.


Źródło i zdjęcia: Bolix
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej