Strona główna | AktualnościKolory ścian w kawalerce - inspirujące aranżacje

Kolory ścian w kawalerce - inspirujące aranżacje

Kawalerka może stać się cudownym miejscem dla osób, które w niej mieszkają, jeśli tylko urządzając przestrzeń zwrócą uwagę na ciekawe połączenia kolorystyczne, eleganckie kolory ścian oraz zasady dekoracji wnętrza.

Zasady urządzania kawalerki

Urządzając jednopokojowe mieszkanie nie można pozwolić sobie na najmniejszy błąd. O udanej aranżacji decydują dobrze dobrane, wielofunkcyjne meble, obecność dużej ilości dziennego światła, ograniczona liczba ścianek działowych oraz starannie dobrane dekoracje np. powiększające powierzchnie pokoju lustra.

Kluczowym elementem udanej i inspirującej aranżacji są harmonijne i ciekawe połączenia kolorów ścian, podłogi oraz mebli, które powinny ze sobą współgrać w taki sposób, aby przestrzeń wydawała się większa. Podłoga oraz meble warto utrzymać w jasnej kolorystyce.


Jak dobrać kolory ścian w kawalerce?

Najlepszym sposobem na pomalowanie ścian w kawalerce jest zachowanie spójnej kolorystyki i poruszanie się po jednorodnej palecie barw. Możemy pomalować wszystkie ściany na jeden kolor lub zdecydować się na kilka zbilansowanych odcieni wybranej barwy.

Jednolity kolor ścian na całej przestrzeni mieszkalnej, stwarza wrażenie integralności i ładu, a także pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia. Użycie kilku odcieni tej samej barwy może natomiast pomóc rozdzielić strefy funkcjonalne mieszkania.


Energetyczne kolory ścian doskonale sprawdzą się w strefach ogólnych, czyli takich w których spędzamy czas wspólnie z rodziną i gośćmi. Bardziej stonowane barwy natomiast są odpowiednie dla przestrzeni prywatnych, takich jak na przykład sypialnia.

Osoby, które nie mogą oprzeć się kolorowym wnętrzom, powinny stosować zasadę trzech kolorów, która stosowana jest przez wielu dekoratorów wnętrz, ponieważ pozwala na uzyskanie oryginalnego, ale jednocześnie eleganckiego i przyjemnego wizualnie efektu. W trójbarwnych aranżacjach niewielkich rozmiarów mieszkań, dwa kolory powinny być pokrewne (analogiczne),czyli takie, które na kole barw znajdują się blisko siebie, trzeci kolor może stanowić kontrastujący i wyróżniający się akcent.


Kolory ścian aranżacje - ciekawe połączenia kolorystyczne


Głęboki odcień granatu, w połączeniu z chłodną szarością oraz matową bielą sprawią, że wnętrze będzie emanowało spokojem i elegancją. Mocny akcent w postaci ciemnogranatowej ściany doda kawalerce artystycznego uroku, a stopniowe przejście między szarością a bielą pozwoli zachować równowagę i ład.

Energetyczne kolory ścian

Gra energetycznych kolorów ścian to rozwiązanie dla osób, które chcą, aby ich mieszkanie tętniło życiem. Trzy podstawowe kolory: żółty, niebieski oraz czerwony to sprawdzony przez projektantów i dekoratorów wnętrz zestaw, który idealnie pasuje do nowoczesnych i eklektycznie urządzonych mieszkań w popkulturowym stylu.


Eleganckie kolory ścian


W mieszkaniach o niewielkim metrażu doskonale sprawdzają się jasne kolory ścian, które zawsze wyglądają elegancko i schludnie. Paleta beży jest ponadczasowa, dzięki swej lekkości oraz ciepłemu i spokojnemu urokowi. Warto ze sobą łączyć różne odcienie beżu, ponieważ każdy wprowadza nutę indywidualnego charakteru.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Kolor ścian w małych pomieszczeniach
Jaki kolor ścian w pokoju?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej