Strona główna | AktualnościKrzysztof Domarecki Osobowością Dolnego Śląska

Krzysztof Domarecki Osobowością Dolnego Śląska

Krzysztof Domarecki - Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena oraz założyciel Funduszu Fidiasz - otrzymał wyróżnienie "Osobowość Dolnego Śląska" w konkursie "Gwiazdy Biznesu" w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego. Wyróżnienie przyznawane przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz z FRW Media Group - Instytucją Otoczenia Biznesu oraz portalem www.naszbiznes24.pl, jest podkreśleniem wkładu w działalność i promowanie regionu. Nominowani do wyróżnienia są przedsiębiorcy, samorządowcy, a także instytucje okołobiznesowe z regionu Dolnego Śląska.

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy w ciągu trzech lat zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku. Co roku gromadzi blisko 500 gości, w tym osobowości świata biznesu, polityki, kultury i sportu. W tym roku laureatem nagrody "Osobowość Dolnego Śląska" został Krzysztof Domarecki, który od początku prowadzenia swojej działalności biznesowej oraz naukowej jest związany z regionem.


"Dolny Śląsk to kolebka wielu znakomitych pomysłów i przedsiębiorstw - z których część, tak jak Selena - ma zasięg międzynarodowy. Regionalny plebiscyt "Gwiazdy Biznesu" tworzy platformę dialogu między firmami na różnym poziomie zaawansowania technologicznego, dając im możliwość transferu wiedzy, doświadczenia i dobrych praktyk. Jednocześnie pozwala dostrzec w swoim najbliższym otoczeniu inspiracje, które mogą stać się motorem wzrostu własnego biznesu. Kolejna edycja rankingu dodatkowo wzmacnia pozycję Dolnego Śląska na biznesowej mapie Polski. Nagrodę "Osobowość" w plebiscycie "Gwiazdy Biznesu 2018" traktuję jako wyróżnienie dla prowadzonej działalności - związanej zarówno z Grupą Selena i marką Tytan, jak również ze wspieraniem środowiska startupów w ramach Funduszu Fidiasz. Dzisiaj, po 25 latach obecności na rynku, ponad 70% sprzedaży Grupy Selena realizujemy poza Polską - na czterech kontynentach. Tym bardziej cieszy fakt, że naszą działalność międzynarodową ceni także region, z którego Selena pochodzi i gdzie od początku ma swoją siedzibę. Świadomość, że możemy reprezentować Dolny Śląsk nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej - to dla nas bez wątpienia powód do dumy" - mówił Krzysztof Domarecki, założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena.


Gala finałowa miała miejsce w Wałbrzychu, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Nagroda "Gwiazd Biznesu" jest przyznawana w jednej z pięciu kategorii: Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi oraz Osobowości Dolnego Śląska. Wykonawcą statuetek jest Dorota Dziekiewicz-Pilich - artystka, która zaprojektowała m.in. statuetkę nagrody muzycznej - Fryderyka.

Źródło i zdjęcie: Selena
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Polska ociepla styropianem

Jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, Polska jest obecnie największym producentem styropianu, z czego aż 80% to płyty do termoizolacji budynków. Coraz większą popularność zdobywa ich grafitowa odmiana, która według ekspertów ma szansę zupełnie zdominować polski rynek. Czytaj więcej