Strona główna | AktualnościLekcje posadzkarstwa cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży

Lekcje posadzkarstwa cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży

Kuźnia Posadzkarskich Talentów przyciąga uczniów szkół technicznych do legnickiej Akademii Sztuki Posadzkarskiej. Podczas jednodniowych warsztatów uczniowie poznają podstawowe pojęcia z zakresu posadzkarstwa oraz dowiadują się, jak w praktyce wygląda praca w tym zawodzie.

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych trenerów Akademii - ekspertów i doradców technicznych firmy Uzin Utz Polska, która od ponad 20 lat dostarcza polskim fachowcom wysokiej jakości materiały do montażu i wykańczania wszelkiego rodzaju posadzek.

Brakuje rąk do pracy

Dobra koniunktura w budownictwie i pozytywne nastroje inwestycyjne powodują, że firmy wykonawcze - w tym także te zajmujące się montażem posadzek - mają mnóstwo pracy. Aby móc zrealizować pojawiające się zlecenia, potrzebują dużej liczby specjalistów, których na rynku brakuje.
Posadzkarz to zawód wymagający, ale i perspektywiczny. Niestety w Polsce brakuje szkół, które potrafiłyby wykształcić w tym kierunku. Stąd pomysł na powołanie do życia Akademii Sztuki Posadzkarskiej.

"Wiele mówi się o tzw. kształceniu dualnym, które u naszych zachodnich sąsiadów sprawdza się od lat. Jest to połączenie edukacji z praktyką - pracą w przyszłym zawodzie. Doskonale wiemy, że w przypadku zawodu posadzkarz ten drugi element jest najważniejszy" - podkreśla Edyta Rząsa, koordynator ds. szkoleń w firmie Uzin Utz Polska. "Do stworzonego przez nas centrum szkoleniowego zapraszamy więc uczniów szkół. Liczymy, że informacje, które uzyskają od praktyków, zachęcą ich do rozwijania się w tym zawodzie, a polskie posadzkarstwo zyska nowych, świetnie wykształconych pracowników".

Ucz się, a znajdziesz pracę

W ramach szkoleń dla młodych w Akademii Sztuki Posadzkarskiej Uzin Utz Polska zaprasza do współpracy swoich partnerów handlowych. Jeden z nich - A&A Studio Project z Legnicy, prowadzący salon z podłogami winylowymi i zajmujący się również wykonawstwem - oferuje uczestnikom kursów staże, a nawet późniejsze zatrudnienie.

"Postanowiliśmy pójść krok dalej i przy okazji szkoleń z cyklu Kuźnia Posadzkarskich Talentów, rekrutować pracowników już na etapie szkół średnich i branżowych. Spośród uczestników, którzy odbędą minimum trzy szkolenia w ASP, zapewniamy staż dla sześciu osób, z których wyłonimy dwie osoby z gwarancją zatrudnienia" - mówi Mirosław Andrusiak, współwłaściciel firmy. "Doświadczenie i realia rynku pracy w branży posadzkarskiej podpowiadają nam, że jest to potrzebna inicjatywa, właśnie dla młodych osób, chętnych do zdobywania doświadczenia w tej wymagającej, ale i satysfakcjonującej pracy. Wolimy przygotować młodego pracownika od podstaw sztuki posadzkarskiej tj. jak zadbać o podłogę, jakich materiałów użyć, jak zgodnie ze sztuką budowlaną przygotować posadzkę pod różnego rodzaju pokrycia. W ramach szkoleń staramy się zaprezentować montaż okładzin podłogowych, takich jak wykładziny elastyczne, dywanowe, płytki dywanowe, kauczuk itp."

Uzin Utz Polska zachęca szkoły do udziału w tych bezpłatnych jednodniowych warsztatach. Aby poznać dostępne terminy i warunki, należy skontaktować się z przedstawicielami Akademii Sztuki Posadzkarskiej.

Źródło i zdjęcie: Uzin Utz Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Termoizolacja posadzek - jak wybrać najlepszą?DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej