Strona główna | AktualnościMalowanie ściany na biało pod projektor - porady eksperta

Malowanie ściany na biało pod projektor - porady eksperta

Urządzając salon należy brać pod uwagę wiele czynników. Pokój dzienny użytkowany jest nie tylko przez wszystkich domowników, ale to również przestrzeń, w której przyjmujemy gości. To tutaj odpoczywamy, czasem jemy, bawimy się z dziećmi, prowadzimy ważne rozmowy lub po prostu poddajemy się różnorodnym rozrywkom. Oprócz decydowania o stylu aranżacji, palecie kolorystycznej, meblach czy dekoracjach, warto wziąć pod uwagę właśnie tę rozrywkę. Jednym ze sposobów na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi jest wspólne oglądanie filmów, dlatego możesz zdecydować się na kupno telewizora i ustawienie go naprzeciwko kanapy. Jeśli jednak nie jesteś fanem telewizji, ale bardzo lubisz oglądać filmy, proponujemy Ci zakup projektora, a tym samym prawidłowe przygotowanie ściany pod wyświetlany obraz. Decyzję tę należ podjąć już na etapie projektu nowego wystroju, ponieważ potrzebujesz do tego jednej dużej wolnej ściany.

Biały jak ściana

Jeśli robisz kompletny remont, wybierz dowolną ścianę, na której chcesz wyświetlać obraz z projektora i nie planuj na niej nic oprócz farby. Ściana taka powinna być pusta - bez półek, obrazów, zdjęć, zegarów czy innego rodzaju dekoracji. Jeśli natomiast masz już urządzony pokój, wybraną ścianę musisz po prostu oczyścić z tych przedmiotów. Kolejnym krokiem jest naprawa powierzchni, która powinna być całkowicie gładka. Ścianę umyj, a dziury po kołkach, pęknięcia i inne ubytki uzupełnij Masą Naprawczą Acryl-Putz Śnieżka. Po wyschnięciu produktu przeszlifuj dokładnie całe pole robocze używając siatki lub papieru ściernego, by pozbyć się wszelkich nierówności. Tak przygotowaną ścianę pokryj Śnieżką Grunt, która niweluje różnice w fakturze i barwie podłoża. Gładką, wyschniętą i zagruntowaną ścianę pomaluj lateksową farbą Śnieżka Vernissage. Produkt ten doskonale kryje, a dzięki zastosowanej specjalnej technologii tzw. optycznego maskowania refleksów świetlnych, poprzez bardzo niski stopień połysku, uzyskana powłoka będzie bez zarzutu po względem estetycznym. Na antyrefleksyjnych powłokach z tak niskim stopniem połysku niwelowane są najdrobniejsze niedoskonałości podłoża, gdyż padające na nie światło rozprasza się i nie uwypukla ich, co jest bardzo istotne podczas wyświetlania filmu z projektora.


Matowe wykończenie

Gdy Twoja ściana jest już idealnie gładka i biała, kolejnym etapem jest nadanie jej głębokiego matowego charakteru. Ściana pod projektor musi być matowa, ponieważ rozprasza padające na powierzchnię światło, nie odbierając obrazowi jakości. W tym celu użyj akrylowej farby Śnieżka SuperMATT wyprodukowanej z wykorzystaniem wyselekcjonowanych zagęstników i komponentów, które tworzą matowe powłoki optycznie niwelujące drobne błędy malarskie. Jak już wyschnie, poczekaj na wieczór, zrób popcorn, zawołaj rodzinę, zgaś światło i włącz Wasz ulubiony film. Seans wygodniejszy niż w kinie - gwarantowany! Proponowane przez nas rozwiązanie jest optymalne dla urządzania projekcji filmowych w salonie, który pełni wiele innych funkcji, nie tylko udaje salę kinową.

Źródło: Ekspert marki Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej