Strona główna | AktualnościMarka Isover partnerem nowego kierunku studiów na AGH w Krakowie

Marka Isover partnerem nowego kierunku studiów na AGH w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie już w marcu rozpocznie kształcenie na nowym kierunku studiów podyplomowych z zakresu nowoczesnej prefabrykacji drewnianej. Kierunek został utworzony przez kadrę naukową AGH, Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz doświadczonych specjalistów z Grupy Saint-Gobain. Studia skierowane są do specjalistów z zakresu architektury i budownictwa. Zajęcia praktyczne będą się odbywać w Centrum Szkoleniowym Isover w Gliwicach.

W obliczu wzrastającego zanieczyszczenia powietrza i walki ze smogiem budownictwo drewniane w Polsce zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Połączenie naturalnych właściwości drewna z nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi przekłada się na niskie koszty eksploatacji oraz ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Umiejętnie używane drewno jest materiałem trwałym, ekonomicznym, zdrowym i ciepłym. Patrząc na architekturę krajów wysoko rozwiniętych można zaobserwować coraz częstsze wykorzystanie drewna w budownictwie.

W polskiej architekturze drewno także odgrywa coraz większą rolę. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na fachowców znających się na nowoczesnym budownictwie drewnianym, zwłaszcza że tematyka ta nie jest szeroko poruszana na studiach inżynierskich czy magisterskich. Z tych powodów zrodziła się idea stworzenia specjalistycznych studiów podyplomowych, które wykształcą fachowców - twórców współczesnego budownictwa drewnianego w Polsce.

Kierunek "Współczesne budownictwo drewniane" powstał na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W tworzenie programu oraz organizację nowego kierunku studiów zaangażowany został ekspert w zakresie budownictwa drewnianego i prefabrykowanego Sławomir Kocur. 

"Zarówno ISOVER, jak i cała Grupa Saint-Gobain od wielu lat angażują się we współpracę ze środowiskiem naukowym. Dzielimy się naszym doświadczeniem, pokazujemy zagadnienia istotne z punktu widzenia praktyków i przekazujemy niezbędne umiejętności oraz najnowsze osiągnięcia branży budowlanej. Mamy nie tylko kadrę ekspertów, ale także odpowiednie zaplecze techniczne, np. do realizacji zajęć praktycznych, dlatego część spotkań w ramach studiów odbędzie się w Centrum Szkoleniowym ISOVER w Gliwicach" - mówi Sławomir Kocur, Starszy Kierownik Produktu ISOVER, który poprowadzi zajęcia praktyczne na kierunku „Współczesne budownictwo drewniane".

Program dwóch semestrów zajęć obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak: ewolucja konstrukcji drewnianych oraz architektura obiektów, anatomia, trwałość i metody zabezpieczania drewna, prefabrykacja konstrukcji drewnianych czy diagnostyka, akustyka, energooszczędność i eksploatacja obiektów budownictwa drewnianego. Studia skierowane są do absolwentów wyższych szkół technicznych, szczególnie z zakresu inżynierii produkcji, budownictwa i architektury oraz technologów drewna, projektantów czy inspektorów nadzoru. Pierwszy semestr rozpocznie się jeszcze w marcu.

Źródło i zdjęcie: Isover

CZYTAJ WIĘCEJ

Aku-Płyta marki Isover
Isover: termoizolacja budynku a zjawisko smogu. Jakie są współzależności?
OSKA 2017: Isover sponsorem konferencji młodych akustyków
Rusza akcja "Isover dla ochrony planety"
Akcja "Latarnia" - wolontariat pracowniczy Isover z Wykonawcami
Isover otworzył w Polsce nową linię produkcyjną
Marka Isover z tytułem "Konsumencki Lider Jakości 2017"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej