Strona główna | AktualnościMiętowa Szarość to Kolor Roku 2020 ogłoszony przez AkzoNobel

Miętowa Szarość to Kolor Roku 2020 ogłoszony przez AkzoNobel

Po wnikliwej analizie światowych trendów, przeprowadzonej przez ekspertów z różnych krajów, wybrano kolor, który u progu nowej dekady wyraża istotę tego, co czyni nas ludźmi. Według Global Aesthetic Center AkzoNobel w 2020 r. we wnętrzach królować będzie Miętowa Szarość (ang. nazwa Tranquil Dawn).

- Miętowa Szarość doskonale oddaje nastrój 2020 roku, pełen refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi - wyjaśnia Heleen van Gent, szefowa Global Aesthetic Center AkzoNobel, które co roku bada i analizuje światowe trendy. - Kolor Roku 2020 jest uzewnętrznieniem naszego pragnienia, aby cenić i pielęgnować to, co pomaga nam w powrocie do natury i pokazuje nam jak będzie to ważne podejście w nowej dekadzie - dodaje.

Kolor Roku 2020, Miętowa Szarość, to delikatny, pastelowy odcień zieleni, przełamanej szarością i błękitem, który odświeża i tonuje wnętrza. Niesie ze sobą spokój i stabilizację, wyraża potrzebę nadania głębszego sensu istnieniu człowieka. Jest niczym "ludzki dotyk". Pozwala zbudować oczekiwany nastrój, odzwierciedlić to, kim jesteśmy i pokazać, jak chcemy żyć. W połączeniu z jedną z czterech palet barw w ramach ColourFutures 2020, podkreśla wyjątkowy charakter każdego domu.

- Stale monitorujemy trendy społeczne, kulturowe i wzornicze, które pojawiają się na całym świecie. Co roku spotykamy się też z międzynarodowym zespołem projektantów i ekspertów z różnych dziedzin powiązanych z szeroko pojętym designem, aby razem z nimi spojrzeć na zmiany, jakie zachodzą w różnych zakątkach globu. Na tej podstawie identyfikujemy kolor przewodni i opracowujemy wokół niego cztery palety barw, które będą odpowiedzią na pragnienia konsumentów i ich potrzeby związane ze stylem życia - mówi Heleen van Gent. - ColourFutures 2020 opowiada właśnie historię o tym, jak przekształcamy kluczowe, światowe trendy w piękne kolory farb. Prezentuje też inspirujące aranżacje wnętrz z wykorzystaniem Koloru Roku - podsumowuje.

Każda z czterech palet kolorów przygotowanych na rok 2020 odpowiada konkretnym, zauważonym przez projektantów potrzebom, takim jak stworzenie przestrzeni do zabawy czy wręcz przeciwnie - wyciszenia się. Umożliwia również wyrażenie siebie poprzez odpowiedni wystrój domu.

#CARE
Jej miękkie pastele pozwolą stworzyć przestrzeń dającą poczucie bezpieczeństwa i spokoju - otwartą na budowanie relacji ze sobą, z bliskimi, z naturą.

#PLAY
To jasne i energetyczne barwy dla wnętrza pełnego radości, które pobudzą zmysły i pozwolą otworzyć się na nowe wyzwania.

#MEANNING
Poprzez czyste i proste tony tworzy nastrojowe wnętrza, umożliwiające podróż w głąb siebie i odnalezienie właściwej perspektywy - miejsca, w którym chcemy się zatrzymać, by znów cieszyć się każdą chwilą.

#CREATIVITY
Stylowymi, głębokimi kolorami buduje inspirującą atmosferę i zapewnia przestrzeń do wyrażania siebie oraz własnego, twórczego podejścia do życia.

Więcej informacji o Kolorze Roku 2020 znajdziesz na: www.dulux.pl lub https://www.akzonobel.com/en/colourfutures

Źródło i zdjęcie: AkzoNobel

CZYTAJ WIĘCEJ

Lemonade kolorem roku 2020 - ogłasza Tikkurila
Tikkurila Color Now 2020: nowe spojrzenie na wnętrzaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Uwzględnij grubsze ocieplenie - za rok wchodzą nowe Warunki Techniczne!

Inwestorzy indywidualni decydujący się w ostatnich latach na budowę domu musieli dostosować się do wyższych standardów związanych z oszczędnością energii cieplnej, co wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Cykl zmian, zapoczątkowanych jeszcze w 2014, znajdzie swój finał 1 stycznia 2021, kiedy to ostatecznie w życie wejdą docelowe wymagania cieplne względem dachów i ścian zewnętrznych. Jak przygotować się na nadchodzące regulacje? Ile centymetrów ocieplenia trzeba będzie dołożyć? Ile to będzie kosztować? Czytaj więcej