Strona główna | AktualnościMiętowa Szarość to Kolor Roku 2020 ogłoszony przez AkzoNobel

Miętowa Szarość to Kolor Roku 2020 ogłoszony przez AkzoNobel

Po wnikliwej analizie światowych trendów, przeprowadzonej przez ekspertów z różnych krajów, wybrano kolor, który u progu nowej dekady wyraża istotę tego, co czyni nas ludźmi. Według Global Aesthetic Center AkzoNobel w 2020 r. we wnętrzach królować będzie Miętowa Szarość (ang. nazwa Tranquil Dawn).

- Miętowa Szarość doskonale oddaje nastrój 2020 roku, pełen refleksji nad tym, co czyni nas ludźmi - wyjaśnia Heleen van Gent, szefowa Global Aesthetic Center AkzoNobel, które co roku bada i analizuje światowe trendy. - Kolor Roku 2020 jest uzewnętrznieniem naszego pragnienia, aby cenić i pielęgnować to, co pomaga nam w powrocie do natury i pokazuje nam jak będzie to ważne podejście w nowej dekadzie - dodaje.

Kolor Roku 2020, Miętowa Szarość, to delikatny, pastelowy odcień zieleni, przełamanej szarością i błękitem, który odświeża i tonuje wnętrza. Niesie ze sobą spokój i stabilizację, wyraża potrzebę nadania głębszego sensu istnieniu człowieka. Jest niczym "ludzki dotyk". Pozwala zbudować oczekiwany nastrój, odzwierciedlić to, kim jesteśmy i pokazać, jak chcemy żyć. W połączeniu z jedną z czterech palet barw w ramach ColourFutures 2020, podkreśla wyjątkowy charakter każdego domu.

- Stale monitorujemy trendy społeczne, kulturowe i wzornicze, które pojawiają się na całym świecie. Co roku spotykamy się też z międzynarodowym zespołem projektantów i ekspertów z różnych dziedzin powiązanych z szeroko pojętym designem, aby razem z nimi spojrzeć na zmiany, jakie zachodzą w różnych zakątkach globu. Na tej podstawie identyfikujemy kolor przewodni i opracowujemy wokół niego cztery palety barw, które będą odpowiedzią na pragnienia konsumentów i ich potrzeby związane ze stylem życia - mówi Heleen van Gent. - ColourFutures 2020 opowiada właśnie historię o tym, jak przekształcamy kluczowe, światowe trendy w piękne kolory farb. Prezentuje też inspirujące aranżacje wnętrz z wykorzystaniem Koloru Roku - podsumowuje.

Każda z czterech palet kolorów przygotowanych na rok 2020 odpowiada konkretnym, zauważonym przez projektantów potrzebom, takim jak stworzenie przestrzeni do zabawy czy wręcz przeciwnie - wyciszenia się. Umożliwia również wyrażenie siebie poprzez odpowiedni wystrój domu.

#CARE
Jej miękkie pastele pozwolą stworzyć przestrzeń dającą poczucie bezpieczeństwa i spokoju - otwartą na budowanie relacji ze sobą, z bliskimi, z naturą.

#PLAY
To jasne i energetyczne barwy dla wnętrza pełnego radości, które pobudzą zmysły i pozwolą otworzyć się na nowe wyzwania.

#MEANNING
Poprzez czyste i proste tony tworzy nastrojowe wnętrza, umożliwiające podróż w głąb siebie i odnalezienie właściwej perspektywy - miejsca, w którym chcemy się zatrzymać, by znów cieszyć się każdą chwilą.

#CREATIVITY
Stylowymi, głębokimi kolorami buduje inspirującą atmosferę i zapewnia przestrzeń do wyrażania siebie oraz własnego, twórczego podejścia do życia.

Więcej informacji o Kolorze Roku 2020 znajdziesz na: www.dulux.pl lub https://www.akzonobel.com/en/colourfutures

Źródło i zdjęcie: AkzoNobel
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Czym kierować się przy wyborze tynku cienkowarstwowego?

Tynki cienkowarstwowe to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej fasady, która będzie najlepszą wizytówką naszego domu. Dodatkowo świetnie sprawdzają się na systemach ociepleń. Zanim jednak przystąpimy do prac zastanówmy się dobrze nad wyborem najlepszego rodzaju tynku. W zadaniu tym pomoże nam ekspert marki Malfarb. Czytaj więcej