Strona główna | AktualnościNowoczesna chemia budowlana do zastosowania w łazienkach

Nowoczesna chemia budowlana do zastosowania w łazienkach

Codzienne mycie zębów to nie lada wyzwanie dla każdego malucha. Co zrobić, by dzieci chętnie korzystały z łazienki, a przy tym, zapewnić im maksimum bezpieczeństwa? Wystarczy sprawić, aby łazienka z jednej strony była prawdziwym, kolorowym królestwem prosto z bajki, a z drugiej - by jej poszczególne elementy posiadały wszelkie odpowiednie atesty. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych musimy, oprócz dostosowania i zabezpieczania armatury, uwzględnić zagrożenia, których nie widać na pierwszy rzut oka. Wilgoć i temperatura panująca w łazience, to idealne środowisko dla rozwoju licznych mikroorganizmów. Dziś radzimy, jaką chemię budowlaną wybrać, by codzienna toaleta była przyjemnością, pozbawioną obaw o naszych podopiecznych.

Planując aranżację dziecięcej łazienki należy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów - zarówno estetycznych, jak i tych dotyczących bezpieczeństwa. Toaleta malucha powinna spełniać cztery główne warunki: musi być bezpieczna, czysta, kolorowa i dostosowana do "małego" świata dziecka.

Kompozycyjne clue

O aranżacjach dziecięcych łazienek pisano już wiele. Na wybór mebli i armatury łazienkowej należy spojrzeć perspektywicznie. Wybierajmy rozwiązania, które dostosujemy do zmieniającego się wzrostu dziecka, bez konieczności przeprowadzania totalnej rewolucji aranżacyjnej. Narożniki za wysokich jeszcze mebli zabezpieczmy specjalnymi nakładkami, które uchronią przed ewentualnymi siniakami. Antypoślizgowe podesty czy schodki, ułatwią najmłodszym samodzielne korzystanie z umywalki i wanny, zaś baterie z regulowanym termostatem zapobiegną poparzeniom gorącą wodą. Należy pamiętać, że dodatki o wiele łatwiej wymienić, niż rearanżować całą strukturę ścian i podłóg. Z czasem dzieci wyrastają z baśniowych wzorów i motywów, a dobrze dobrany kolor ścian może zostać z nimi na długie lata!

Chemia budowlana - niewidoczny strażnik łazienki

Łazienka to miejsce szczególnie kłopotliwe ze względu na panujące w niej warunki - wszechobecną wilgoć, zmiany temperatur, nadmiar pary wodnej, a jeśli dodamy do tego głównego użytkownika pomieszczenia - dorastającego malucha - sprawia robi się nieco bardziej skomplikowana. Naprzeciw potrzebom wymagających rodziców wychodzą producenci chemii budowlanej, dla których zdrowie, bezpieczeństwo i jakość materiału to wartości podstawowe.

Troska o zdrowie dziecka zaczyna się od wyboru materiału, po którym będzie stąpać. W przypadku łazienki, naturalnym wyborem zdają się być płytki ceramiczne - estetyczne, higieniczne i szczególnie łatwe w codziennej pielęgnacji. Dodatkowo zabezpieczone matami antypoślizgowymi, uchronią dziecko przed utratą równowagi i upadkiem. Ale bezpieczna podłoga to coś więcej niż dobrze dobrana ceramika - to także szereg produktów, które zabezpieczą płytki przed odspajaniem, wilgocią, a co za tym idzie - szybkim rozwojem bakterii, grzybów i pleśni.
 
Klej i uszczelnienie - para idealna

Każdy młody rodzic wie, jak wielkim przyjacielem malucha są długie i dość… wylewne kąpiele. Wysokiej klasy uszczelnienie i dobrze dobrana zaprawa klejowa to zatem podstawa wykonania trwałej i bezpiecznej podłogi. Pierwszy element ochroni wszystkie znajdujące się pod izolacją warstwy (szczególnie wykonane z materiałów nieodpornych na wilgoć i wodę), zapobiegając tym samym wielu problemom, takim jak pękanie czy odspajanie okładziny od podłoża, a także trwałe zawilgocenie i zagrzybienie łazienki. Drugi zadba zaś o stabilną przyczepność płytek. Nie bez znaczenia pozostaje także skład zastosowanych materiałów. -

"Wybierając kleje i uszczelnienie do łazienki, z której korzystać będzie małe dziecko, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na skład produktów. Postawmy na chemię o niskiej zawartości chromianów oraz o małej emisji związków lotnych. Tę ostatnią poznamy np. po licencji EMICODE wg GEV:EC!Plus R" - tłumaczy Aneta Rostek, ekspert firmy Sporo. "To właśnie z myślą o tak newralgicznych miejscach powstała cała gama produktów Sopro od zaprawy uszczelniającej DSF® 523, aż po zaprawę klejową No.1 (400), które nie wywołują alergii i są w pełni bezpieczne dla zdrowia nawet najmłodszych użytkowników" - dodaje Aneta Rostek.

Bezpiecznie i kolorowo

"O charakterze łazienki decydować będzie nie tylko rodzaj zastosowanej okładziny, ale też sposób jej wykończenia. Fuga pomiędzy płytkami, bo o niej mowa, może stanowić barwne uzupełnienie wymarzonej aranżacji, dbając przy tym także o kondycję samej podłogi i stanowiąc swoistą barierę dla rozwoju mikroogranizmów. W odpowiedzi na potrzeby troskliwych rodziców stworzyliśmy fugę DF10, która nie emituje szkodliwych związków, pozostaje neutralna dla zdrowia i w żaden sposób nie zagraża przebywającym na podłodze dzieciom" - rekomenduje Aneta Rostek. "Dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii, Hydrodur® oraz efektowi perlenia, fuga DF10 posiada zwiększoną odporność na przenikanie wody i zabrudzenia . Na jej powierzchni nie tworzą się nieestetyczne wapienne osady, pleśnie i grzyby, mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników, szczególnie alergików. Potwierdzenie korzystnych właściwości stanowi atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego" - dodaje ekspert Sopro.

Dla każdego rodzica zdrowie, komfort i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze. Z pełną świadomością wybierajmy więc sprawdzone materiały wykończeniowe, a tak przygotowana podłoga, stanie się podstawą dalszej, wymarzonej aranżacji.

Źródło i zdjęcia: Sopro
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Wiosenne porządki: ocieplanie fasad otynkowanych

Coś się kończy, coś się zaczyna. Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu. A że inwestorzy w dalszym ciągu chętnie stawiają na klasyczne fasady otynkowane, warto przypomnieć sobie zasady poprawnego ocieplania ścian metodą lekką mokrą, znaną też jako ETICS. Czytaj więcej