Strona główna | AktualnościNowoczesny, stylowy salon w kolorach czerwieni - aranżacje

Nowoczesny, stylowy salon w kolorach czerwieni - aranżacje

Czerwień to najintensywniejszy kolor na całej palecie barw. Najsilniejsze skojarzenia z tym odcieniem to krew, agresja, ogień, gniew, oraz namiętność, miłość i pasja i pewnie z tego powodu najmocniej oddziałuje on na jej odbiorców, wywołując silne emocje. Czerwień zdecydowanie się wyróżnia, jest mocna i głęboka, dlatego zbyt duża jej ilość w aranżacji może przytłaczać. Z tego względu dość często rezygnujemy lub nawet przez chwilę nie bierzemy jej pod uwagę projektując nasze domy. A to duży błąd. Jeśli zastosuje się czerwień we właściwych proporcjach i zrównoważy poprzez odpowiedni dobór barw uzupełniających, może ona być prawdziwą ozdobą radosnych i eleganckich wnętrz.

Strefa podkreślona kolorem

Jeśli posiadasz dużą otwartą przestrzeń, ciekawą opcją jest użycie czerwieni, by za jej pomocą wyznaczyć strefę, którą spełnia określoną funkcję. Jeśli na przykład masz w pokoju kącik przeznaczony do czytania, pomaluj tę część na czerwono, a resztę ścian na neutralny i mniej wyróżniający się kolor. Czerwień dobrze wygląda w połączeniu z bielą i drewnem. Jak widzisz, ciemne czerwone akcenty pomalowane lateksową farbą Śnieżka Barwy Natury 124 Bukiet Róż są dobrym sposobem na podkreślenie stref w przestronnym salonie.


W duecie z szarościami

Mimo że czerwień kojarzy się z dawnymi królewskimi komnatami, może wyglądać bardzo nowocześnie, szczególnie jeśli połączy się ją z ultranowoczesną szarością. Czerwień jest intensywna, dramatyczna i odważna, jednak chłodny neutralny szary jest w stanie ją zrównoważyć. W odpowiedniej konfiguracji za pomocą tego duetu można stworzyć harmonijną wyrafinowaną aranżację, zwłaszcza jeśli wprowadzi się do niej wyposażenie z drewna i metalu. W naszej jadalni zdecydowaliśmy się na czerwień z palety barw Śnieżka Satynowa w odcieniu 552 Dotyk Południa.


Czerwień + kolory Ziemi

Czerwone ściany w salonie to bardzo śmiała opcja. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, zobacz, jak poradzić sobie z mocą tej barwy, by nie przyćmiła innych elementów aranżacji. Jeśli wszystkie ściany w pokoju pomalujesz na czerwono, reszta barw w pomieszczeniu powinna pozostać neutralna. Dobrym kluczem jest wybór naturalnych kolorów ziemi, bliskich naturze. Brązy drewna i gleb, beże piasków, szarości kamieni, zieleń roślin to odcienie, które doskonale komponują się z kolorem czerwonym, np. w odcieniu 118 Malinowy Ogród od Śnieżki Barwy Natury.


Barwy detal

Czerwień odnajduje się w wielu różnych stylach. Zarówno nowoczesne jak i klasyczne wnętrza dobrze wyglądają z kilkoma czerwonymi detalami. Doskonałym pomysłem na ciekawe, nieco teatralne akcenty kolorystyczne w pomieszczeniu, jest np. dywan i poduszki w kolorze intensywnej czerwieni. Dodatkowo, by wyraźniej zaznaczyć uwielbienie dla tej dramatycznej barwy, pomaluj jedną ścianę farbą Śnieżka Satynowa572 Władcza Czerwień. Tego rodzaju dekoracje świetnie wyróżniają się na tle bieli, szarości i drewna.

Czerwony kolor przyciąga uwagę najmocniej ze wszystkich innych barw, wprowadzając nas w dobry nastrój. Czerwone farby marki Śnieżka cieszyć będą nie tylko pięknymi odcieniami, ale również trwałością koloru i powłoki.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Kolekcja czerwieni z Katalogu Inspiracji TikkurilaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej