Strona główna | AktualnościPoznaj budynki certyfikowane w Polsce. Innowacyjna platforma PLGBC

Poznaj budynki certyfikowane w Polsce. Innowacyjna platforma PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC stworzyło innowacyjne narzędzie: Baza Budynków Certyfikowanych w Polsce łączy informacje o obiektach certyfikowanych w obecnych w kraju międzynarodowych systemach oceny budynków: BREEAM, DGNB, HQE, LEED i WELL. Działa ona na zasadzie wyszukiwarki według kilku kryteriów.

Z początkiem kwietnia PLGBC przygotowało nowy format Bazy Budynków Certyfikowanych w Polsce. Narzędzie i dostępne dzięki niemu informacje są jeszcze bardziej czytelne. Zaproponowano możliwość filtrowania danych na podstawie kilku opcji w danym kryterium. Dołączono mapy z lokalizacją poszczególnych budynków. Prezentacja obiektów jest znacznie bardziej przejrzysta i nowocześniejsza, a korzystanie z interfejsu platformy stało się przyjazne i sprawniejsze.

PLGBC podtrzymało także możliwość samodzielnego dodawania informacji o budynkach. Każdy inwestor, właściciel czy zarządca budynku, bądź asesor może zgłosić budynek do Bazy. Po weryfikacji informacja o certyfikowanym budynku pojawi się na platformie i dotrze do szerokiego grona odbiorców.

Baza jest stale aktualizowana i poszerzana, a zainteresowani otrzymują cykliczne powiadomienia o nowych certyfikacjach poprzez dedykowany newsletter PLGBC.

Systemy certyfikacji wielokryterialnej funkcjonujące w Polsce (BREEAM, DGNB, HQE, LEED, WELL) są międzynarodowymi metodami oceny budynków i ich wpływu na środowisko, człowieka oraz aspekty ekonomiczne. Ocena budynku w danej certyfikacji jest także ważna dla rynkowej wartości nieruchomości, która staje się bardziej atrakcyjna dla najemców i inwestorów.

Zachęcamy do zapoznania się i korzystania: https://baza.plgbc.org.pl/

Źródło i zdjęcie: PLGBC
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej