Strona główna | AktualnościPrezydent Andrzej Duda w najnowocześniejszej fabryce Selena Insulations w Kazachstanie
Prezydent Andrzej Duda w najnowocześniejszej fabryce Selena Insulations w Kazachstanie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Selena Insulations - najnowszy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny Grupy Selena w Kazachstanie. Podczas wizyty Prezydent RP wraz z założycielem Seleny - Krzysztofem Domareckim oraz Prezesem Grupy - Jean-Noëlem Fourelem zwiedził fabrykę otwartą w grudniu 2016 roku przez Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa.
7 września br. w najnowszym zakładzie produkcyjnym Grupy znajdującym się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Astana - nowe miasto" - Selena Insulations - złożył wizytę Prezydent RP Andrzej Duda. Towarzyszyli mu przedstawiciele gospodarza - Prezes Grupy Selena Jean-Noël Fourel oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej i założyciel firmy - Krzysztof Domarecki, a także władz polskich - Wiceminister Rozwoju Tadeusz Kościński, Minister Środowiska Jan Szyszko, Sekretarz Stanu Szef Gabinetu Prezydenta.
Krzysztof Szczerski oraz reprezentanci władz kazachstańskich - Akim Astany Asset Orentayevich Issekeshev wraz z Alisherem Abdykadyrovem - Dyrektorem Departamentu Inwestycji i Rozwoju miasta Astana oraz Margulan Baimukhan, Ambasador Republiki Kazachstanu w RP.
Nowa fabryka znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Astana - nowe miasto". Zatrudnionych jest w niej 50 pracowników, a moce produkcyjne firmy pozwalają na wytwarzanie ok. 120 tysięcy ton chemii budowlanej rocznie. Uruchomienie fabryki w Astanie umożliwiło Grupie dalszą ekspansję na nowe rynki zbytu. Docelowo ponad 40% produkcji będzie eksportowane do krajów Azji Centralnej oraz na tereny południowej Syberii. Selena Insulations należy do grupy 17 zakładów produkcyjnych firmy na całym świecie, głównie w Europie oraz Ameryce Południowej i Azji. Produkowane są w nim nowoczesne zaprawy do izolacji termicznej domów oraz innowacyjne mokre tynki cienkowarstwowe: akrylowe, silikonowe i silikatowe. Produkty marki Tytan wytwarzane są według tych samych technologii, jakie stosowane są przez Selenę w zakładach w Polsce, Hiszpanii, Turcji, Brazylii czy w Korei. Marka Tytan stanowi na wielu rynkach, w tym także na rynku kazachstańskim, synonim jakości i niezawodności, doceniany zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników indywidualnych.
Selena Insulations to nie tylko zakład produkcyjny, ale także nowoczesne centrum dystrybucji. W swojej ofercie na lokalnym rynku Grupa ma ponad 200 produktów, a aktywność spółki realizowana jest przez oddziały w: Ałmacie, Szymkencie, Atyrau, Aktobe, Aktau i Karagandzie.
"Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w zakładzie produkcyjnym Selena Insulations w Kazachstanie jest dla spółki zarówno wyróżnieniem jak i wyrazem zaufania. W ciągu 25 lat od powstania, Selena stała się światowym liderem branży chemii budowlanej, a nasz zakład produkcyjny i centrum dystrybucji w Astanie jest przykładem nowoczesności, a także wzorem dla innych w regionie. Selena od lat bierze czynny udział w kształtowaniu relacji Polski z Kazachstanem. Osiągnięcie pozycji lidera rynkowego w Azji Środkowo-Wschodniej, było możliwe m.in. dzięki zbudowaniu dobrego zespołu polskich i kazachstańskich specjalistów, wspieranych międzynarodowymi doświadczeniami Seleny z wielu rynków. Kazachstan to jeden z kluczowych rynków, na których działa nasza spółka, a wizyta Prezydenta RP przypomina nam wszystkim o ważnej roli współpracy międzynarodowej i osiąganych wspólnie efektach w firmie o polskich korzeniach i globalnym zasięgu" - powiedział Krzysztof Domarecki, założyciel oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.
Obecność Prezydenta RP w Kazachstanie oraz w zakładzie produkcyjnym Seleny związana jest z Dniem Polskim i Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym, organizowanym w ramach Astana EXPO 2017. Zgodnie z tematem Międzynarodowej Wystawy - "Energia przyszłości", w pawilonie polskim można zobaczyć nowatorskie technologie przetwarzania węgla oraz redukcji zużycia energii. Jednym z rozwiązań prezentowanych przez Selenę jest system COOL-R stanowiący przełom w zakresie obniżania poziomu temperatury nasłonecznionych dachów. Ta wysokorefleksyjna i hydroizolacyjna powłoka dekarska skutecznie wpływa na obniżenie temperatury wewnątrz, wspiera zatem efektywność energetyczną budynków i znakomicie wpisuje się w myśl przewodnią wystawy. COOL-R stanowi innowację w skali światowej ze względu na unikatowe połączenie funkcji chłodzenia oraz pełnej hydroizolacji dachu (cooling & waterproofing). Grupa Selena od 25 lat tworzy rewolucyjne produkty i wdraża rozwiązania wspierające ideę zrównoważonego budownictwa.
Źródło i zdjęcia: Selena
CZYTAJ WIĘCEJ
Selena z wystąpieniem podczas spotkania Europejskich Organizacji Promocji Handlu
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia