Strona główna | AktualnościPrzed nami pierwsza odsłona Akademii Profesjonalisty w 2019 roku

Przed nami pierwsza odsłona Akademii Profesjonalisty w 2019 roku

Choć do wiosny daleko, branża z tęsknotą wypatruje nadejścia sezonu budowlanego. To doskonały moment na ogłoszenie listy miast, do których zawita kolejna edycja Akademii Profesjonalisty Sopro. Programy szkoleniowe skoncentrują się na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu chemii budowlanej i ich praktycznym wykorzystaniu w czasie prac z szeroką paletą materiałów wykończeniowych - zarówno w pomieszczeniach, jak i w strefie wokół domu.

Łącząc dobre praktyki wykonawcze z innowacjami produktowymi, firma Sopro przygotowała dla uczestników Akademii Profesjonalisty aż trzy tematy szkoleń, zapraszając do współpracy znakomitych Partnerów. W tym sezonie uczestnicy spotkają się ze specjalistami Ceramiki Paradyż, Cerradu, Rubi oraz firm Kermi i Dallmer. Nad całością czuwają zaś organizatorzy -  Dział Doradztwa Technicznego Sopro.

"Podczas poprzednich odsłon naszej Akademii, tematy: "Nowoczesna Łazienka" oraz "Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego" wzbudziły ogromne zainteresowanie wykonawców. Po zakończeniu zimowej edycji otrzymaliśmy wiele pytań o kontynuację tych zagadnień, dlatego bez wahania umieściliśmy je w planie wiosennych spotkań" - podkreśla Radosław Szczytyński z firmy Sopro. "Zupełną nowością jest zaś cykl "Tarasy i balkony" - temat, który bardzo często pojawiał się podczas rozmów w kuluarach. Wszak kiedy, jak nie przed sezonem, najlepiej odświeżyć sobie wiedzę z zakresu zewnętrznych prac okładzinowych?" - dodaje ekspert Sopro.

Akademia Profesjonalisty to wydarzenie z wielu powodów wyjątkowe. Skupia bowiem wykonawców o odmiennych doświadczeniach, różnym stażu, indywidualnych przyzwyczajeniach i jednym wspólnym celu - ciągłym pogłębianiu swojej wiedzy i doskonaleniu kompetencji glazurniczych.

"Podstawowym założeniem tych szkoleń jest zachowanie równowagi między wiedzą teoretyczną, a podnoszeniem umiejętności praktycznych. To nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania rynku, która będzie prowadzić do coraz lepszego serwisu wykonawców oraz wysokiej jakości pracy - zwłaszcza z wykorzystaniem systemów i rozwiązań Sopro" - podkreśla Radosław Szczytyński.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma unikatowy certyfikat, potwierdzający udział w Akademii, stanowiący cenny atut w trakcie rozmów ze zleceniodawcami. Ponadto, wszyscy wykonawcy otrzymają od Sopro i partnerów wydarzenia komplet materiałów szkoleniowych oraz zestaw akcesoriów przydatnych podczas wykonywanych prac glazurniczych.

Kalendarz szkoleń:
 • 14.02.2019 Olsztyn - Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego
 • 21.02.2019 Siedlce - Nowoczesna Łazienka
 • 28.02.2019 Szczecin - Nowoczesna Łazienka
 • 07.03.2019 Kraków - Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego
 • 12.03.2019 Białystok - Tarasy i balkony
 • 21.03.2019 Warszawa - Tarasy i balkony
 • 28.03.2019 Poznań - Tarasy i balkony
 • 11.04.2019 Gdańsk - Tarasy i balkony
 • 25.04.2019 Katowice - Tarasy i balkony
 • 09.05.2019 Zielona Góra - Tarasy i balkony
 • 16.05.2019 Biłgoraj - Tarasy i balkony
Źródło i zdjęcia: Sopro
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak projektować fasady wentylowane w budynkach?

Dużą popularnością, zarówno w przypadku konstrukcji masywnych, jak lekkich szkieletów drewnianych, cieszą się ostatnimi czasy w Polsce fasady wentylowane. Ściany wykonywane w tej technologii oferują sporo korzyści, w tym m.in. wysoki komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem. Pustka powietrzna znajdująca się wewnątrz konstrukcji wymaga jednak od architektów i konstruktorów szczególnej uwagi na kwestie związane z działaniem wiatru i wilgoci. O czym należy pamiętać, projektując fasady wentylowane? Czytaj więcej