Strona główna | AktualnościRaport Zrównoważonego Rozwoju Fabryki Rigips - Stawiany

Raport Zrównoważonego Rozwoju Fabryki Rigips - Stawiany

W raporcie przygotowanym przez przedstawicieli marki Rigips znajdują się informacje dotyczące działalności związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa, ochroną środowiska, rozwojem pracowników oraz zaangażowaniem społecznym.

"Fabryka RIGIPS - Stawiany od samego początku pracuje tak aby minimalizować niekorzystny wpływ jaki duży zakład produkcyjny może wywierać na otoczenie. Dokładamy wszelkich starań aby nasz rozwój przebiegał w sposób zrównoważony. Dowodem na to jest uzyskany w 2016 r. certyfikat BES 6001 przyznawany firmom, które działają w sposób zrównoważony, z poszanowaniem ludzi i w poczuciu odpowiedzialności za zasoby naturalne.

Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała podjąć się certyfikacji swojego produktu, płyty gipsowo-kartonowej, w oparciu o standard BES 6001. W drugim kwartale br. poddaliśmy się ocenie weryfikacyjnej, mającej na celu potwierdzenie, że podtrzymujemy działania uprawniające do uzyskania certyfikatu. Z dumą informujemy, że w tym tygodniu otrzymaliśmy ostateczną ocenę weryfikacji - RIGIPS uzyskał ocenę BARDZO DOBRĄ.

Co to oznacza dla RIGIPS? Przede wszystkim potwierdza najwyższą jakość naszych produktów, poszanowania środowiska, w którym żyjemy oraz uwzględnienie potrzeb Klienta, lokalnej społeczności i stosowania zasad etyki biznesu. Dzięki certyfikatowi BES 6001, obiekty wzniesione z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS mogą otrzymać dodatkowe punkty podczas ubiegania się o prestiżowe certyfikaty BREEAM lub LEED. Wdrożony standard BES 6001 stanowi poświadczenie, że wytwarzane przez RIGIPS produkty są wykonane w 100% z surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie jakości oraz szeroko pojętej ochrony środowiska" - poinformowali przedstawiciele marki Rigips w wydanym komunikacie.

Zachęcamy do lektury najnowszego "Raportu zrównoważonego rozwoju".
Raport dostępny jest pod linkiem: http://www.rigips.pl/1074,a,raport-zrownowazonego-rozwoju.htm

Źródło i zdjęcie: Rigips
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej