Strona główna | AktualnościRaport Zrównoważonego Rozwoju Fabryki Rigips - Stawiany

Raport Zrównoważonego Rozwoju Fabryki Rigips - Stawiany

W raporcie przygotowanym przez przedstawicieli marki Rigips znajdują się informacje dotyczące działalności związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa, ochroną środowiska, rozwojem pracowników oraz zaangażowaniem społecznym.

"Fabryka RIGIPS - Stawiany od samego początku pracuje tak aby minimalizować niekorzystny wpływ jaki duży zakład produkcyjny może wywierać na otoczenie. Dokładamy wszelkich starań aby nasz rozwój przebiegał w sposób zrównoważony. Dowodem na to jest uzyskany w 2016 r. certyfikat BES 6001 przyznawany firmom, które działają w sposób zrównoważony, z poszanowaniem ludzi i w poczuciu odpowiedzialności za zasoby naturalne.

Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała podjąć się certyfikacji swojego produktu, płyty gipsowo-kartonowej, w oparciu o standard BES 6001. W drugim kwartale br. poddaliśmy się ocenie weryfikacyjnej, mającej na celu potwierdzenie, że podtrzymujemy działania uprawniające do uzyskania certyfikatu. Z dumą informujemy, że w tym tygodniu otrzymaliśmy ostateczną ocenę weryfikacji - RIGIPS uzyskał ocenę BARDZO DOBRĄ.

Co to oznacza dla RIGIPS? Przede wszystkim potwierdza najwyższą jakość naszych produktów, poszanowania środowiska, w którym żyjemy oraz uwzględnienie potrzeb Klienta, lokalnej społeczności i stosowania zasad etyki biznesu. Dzięki certyfikatowi BES 6001, obiekty wzniesione z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS mogą otrzymać dodatkowe punkty podczas ubiegania się o prestiżowe certyfikaty BREEAM lub LEED. Wdrożony standard BES 6001 stanowi poświadczenie, że wytwarzane przez RIGIPS produkty są wykonane w 100% z surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie jakości oraz szeroko pojętej ochrony środowiska" - poinformowali przedstawiciele marki Rigips w wydanym komunikacie.

Zachęcamy do lektury najnowszego "Raportu zrównoważonego rozwoju".
Raport dostępny jest pod linkiem: http://www.rigips.pl/1074,a,raport-zrownowazonego-rozwoju.htm

Źródło i zdjęcie: Rigips
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak ocieplić drewnianą ścianę szkieletową?

Fasady wentylowane to konstrukcja, która coraz częściej gości na polskim placu budowy. Zwłaszcza, gdy tak wiele uwagi w dyskusji branżowej poświęca się zagadnieniu zdrowych budynków oraz sprawnej cyrkulacji powietrza w obiektach. W kontekście ścian zewnętrznych, wielu inwestorów decyduje się więc dzisiaj na lekką technologię szkieletową. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak bezbłędnie wykonać ocieplenie drewnianej ściany szkieletowej. Czytaj więcej