Strona główna | AktualnościRigips patronem IV Podkarpackiego Turnieju Monterów

Rigips patronem IV Podkarpackiego Turnieju Monterów

W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się już po raz 4. Podkarpacki Turniej Budowlany Monterów Systemów Suchej Zabudowy. W imprezie wzięły udział drużyny uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. W sumie do rywalizacji zgłosiło się 10 szkół budowlanych z województwa podkarpackiego.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej, podczas której zawodnicy rozwiązywali test z zakresu znajomości systemów suchej zabudowy oraz praktycznej polegającej na wykonaniu zadania zgodnie z otrzymaną dokumentacją. Zadanie wymagało od uczestników dużych umiejętności i precyzji a polegało na odpowiednim przygotowaniu materiału i dopasowaniu poszczególnych elementów suchej zabudowy tak, aby wykonać go zgodnie z określonym wzorem.


Pod uwagę brano także przestrzeganie przepisów BHP oraz ogólne wrażenia estetyczne. Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele marki Rigips, bardzo wysoko ocenili poziom przygotowania uczniów do turnieju. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody a wszyscy uczestnicy - dyplomy i upominki.


Źródło i zdjęcia: Rigips
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Wiosenne porządki: ocieplanie fasad otynkowanych

Coś się kończy, coś się zaczyna. Schyłek okresu grzewczego jak zwykle zbiega się w czasie z budzącą się do życia wiosną oraz początkiem sezonu budowlanego. To kwitnący czas dla wykonawców, których kalendarze pęcznieją od kolejnych zleceń na izolację lub termomodernizację domu. A że inwestorzy w dalszym ciągu chętnie stawiają na klasyczne fasady otynkowane, warto przypomnieć sobie zasady poprawnego ocieplania ścian metodą lekką mokrą, znaną też jako ETICS. Czytaj więcej