Strona główna | AktualnościŚciany kuchni w kolorze zielonym - najlepsze inspiracje

Ściany kuchni w kolorze zielonym - najlepsze inspiracje

W miesiącach zimowych, prawie wszyscy mamy problem z niedoborem zieleni. Najlepszym rozwiązaniem na przetrwanie szaro-burych miesięcy jest wprowadzenie do domu porządnej dawki życia, a co za tym idzie - koloru nadziei na wiosnę. Jak? Oczywiście za pomocą remontu lub po prostu niewielkiej zmiany - przemalowania ścian na zielono. Nie musisz jednak rewolucjonizować wszystkich pomieszczeń. Co powiesz na kuchnię, zieloną kuchnię? Zielony może być zarówno uspokajającym, jak i energetyzującym kolorem, dlatego jest świetnym rozwiązaniem dla tego wnętrza. Zobacz ciekawe propozycje barwne od Śnieżki.

W kręgu natury

Jeśli w Twojej kuchni rządzi jasne naturalne drewno, to zielone ściany będą idealnym wyborem dla dopełnienia tej aranżacji. Inspiracje czerpane z natury nigdy nie zawodzą, więc możesz mieć pewność, że taka kombinacja wprowadzi w Twoją przestrzeń harmonię i świeżość. W naszej kuchni użyliśmy lateksowej farby z dodatkiem silikonu Śnieżka Kuchnia-Łazienka811M Grecka Oliwka. Jej odcień pięknie podkreślił drewnianą zabudowę kuchenną.


Sielskie klimaty

Wsi spokojna, wsi wesoła… Podoba Ci się taki kuchenny klimat? Wnętrze kojarzone z błogim odpoczynkiem i wolnością możesz uzyskać dzięki połączeniu zieleni z bielą. Emulsyjna farba lateksowa Śnieżka Barwy Natury w delikatnym kolorze 119 Rajskie Jabłuszko idealnie spełni swoje zadania zbudowania spokojnej, ale zarazem ożywczej atmosfery.


Uroki vintage

Odkryj piękno postarzanych wnętrz. Dodaj swojej kuchni uroku minionych dni dzięki, połączeniu subtelnej zieleni z szarością wyjętą ze starych fotografii. Cegła, drewno, metalowe elementy wyposażenia i odnowione meble z odzysku to składniki kuchni w stylu vintage. Nie zapomnij jednak o odpowiedniej zielonej farbie do pomalowania ścian. My użyliśmy Śnieżka Barwy Natury 108 Wiosenna Łąka. Może i w Twojej kuchni odnajdzie się idealnie?


Apetyczna zieleń

Nowoczesne przestrzenie również kochają zieleń. W naszej nowoczesnej kuchni zestawiliśmy ją z ciemnym drewnem z widocznymi słojami i jasnymi gładkimi połyskującymi frontami zabudowy kuchennej. Biała skóra stołków barowych to fajny detal, który podkreśla czystość aranżacji. Ściany pomalowaliśmy lateksową farbą Śnieżka Satynowa w kolorze 533 Zielona Nadzieja. Ta ciepła zieleń w połączeniu z drewnem, bielą, beżem i srebrnymi elementami wyposażenia tworzą spójną całość i zapraszają do miłego spędzenia czasu przy posiłku.


W zgodzie z trendami

Zielony to również dobry kolor do wyznaczenia strefy w otwartej kuchni. Coraz chętniej decydujemy się na połączenie salonu z kuchnią i najczęściej, dla bezpieczeństwa malujemy takie wnętrze na neutralne barwy jak biele, beże czy szarości. Tymczasem zobacz, jak doskonale w takim przypadku sprawdza się zieleń. Farba Śnieżka Barwy Natury w odcieniu 130 Wiosenny Liść rozświetla szarości, na których bazuje wystrój. Niby to tylko ściana pomalowana na zielono, a jaki duży ładunek energetyczny we wnętrzu!

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej