Strona główna | AktualnościŚciany w biurze - inspiracje z tapetami marki Muraspec

Ściany w biurze - inspiracje z tapetami marki Muraspec

Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych, w tym także biurowych, jest ochrona ścian przed niszczeniem, codziennym brudzeniem się oraz maskowanie ewentualnych pęknięć tynku. To właśnie w takich sytuacjach przydają się podwyższone parametry tapet obiektowych, których brakuje marketowym okładzinom. Dobra tapeta obiektowa ma zewnętrzną powłokę wykonaną ze sprasowanego winylu (odporną na ścieranie i zarysowania) lub powłokę tekstylną pokrytą tedlarem, ograniczającym brudzenie się powierzchni.

Możliwość zmywania, szorowania, odporność na działanie promieni UV to właściwości profesjonalnych tapet niezbędne w przestrzeniach biur, hoteli i restauracje. Kolejne na liście zalet są: funkcja akustyczna (właściwości wytłumiające) oraz maskowanie mikropęknięć do 4 mm.

Oryginalne wzory

Docelową rolą tapet we wnętrzach biurowych jest także rola dekoracyjna. Szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur obiektowych tapet Muraspec pozwala projektantom wnętrz tworzyć atrakcyjne estetycznie ściany. Geometryczne wzory, botaniczne motywy, abstrakcje, metal, brokat - jest tu właściwie wszystko o czym projektant lub dekorator wnętrz może zamarzyć. A jeśli jednak czegoś nie ma, to dzięki usłudze Wallmotion (wielkoformatowy druk na winylowym podkładzie) Muraspec może to stworzyć na zamówienie klienta. Na winylowych podkładach najczęściej powstają przeskalowanej wielkości rośliny np. liście monstery, bananowce, palmy, zdarzają się także reprodukcje obrazów, grafik, starych pocztówek czy map.

Udomowienie przestrzeni

Tapeta, to jeden z tych materiałów, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej "domowe". Ma na to wpływ całościowa percepcja materiału przez użytkownika: pomalowana ściana jest płaska i chłodna, ściana z tapetą zawsze ma fakturę, jest cieplejsza i miła w dotyku czym podnosi poziom bezpieczeństwa. Faktura tapety, zwłaszcza taka jak płótno czy jedwab, niesie pozytywne skojarzenia. Najbardziej "ociepla przestrzeń" oczywiście tapeta zamszowa, której powierzchnia jest wyjątkowa jeśli chodzi o fakturę. Zamsz znajdziemy w Muraspec w kolekcji o nazwie Murasuede.

Panele dekoracyjne

Panele dekoracyjne to jedna z najbardziej efektownych okładzin ściennych. W ofercie Muraspec projektanci mają do dyspozycji dekoracyjne panele poliwęglanowe oraz panele z naturalnego lub sztucznego filcu (100% wełna lub 100% PET) o właściwościach akustycznych. Każdy wymieniony rodzaj paneli dostępny jest w gamie atrakcyjnych wzorów i kolorów, każdy też ma właściwości, które czynią go atrakcyjnym estetycznie. Na przykład panele poliwęglanowe produkowane w technologii plastra miodu w niezwykły sposób operują światłem, przepuszczając je w ilości zapewniającej pożądaną intymność.

Z kolei panele i modułowe płytki wykonane z filcu (naturalnego 100% wełna lub PET) spełniają we wnętrzach również rolę akustyczną. Projektanci sięgają po nie coraz częściej, by poprawić komfort pracy w pomieszczeniach biurowych.

Źródło i zdjęcie: Muraspec

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe wzory tapet MuraspecDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Nie zalewaj! Czyli jak prawidłowo wykonać hydroizolację łazienki

Łazienka nie bez powodu stanowi prawdziwy test kompetencji i dokładności fachowca. Ze względu na podwyższony poziom wilgoci oraz potencjalne źródła wycieków, czy to z domowej hydrauliki, czy pralki, wanny lub kabiny prysznicowej, prawidłowo wykonane uszczelnienie pomieszczenia to sprawa najwyższej wagi. Do czego prowadzić mogą najczęściej popełniane błędy? O czym powinien pamiętać wykonawca, by mądrym być nie tylko po szkodzie? Czytaj więcej