Strona główna | AktualnościSelena odpowiada na wyzwania na rynku tureckim

Selena odpowiada na wyzwania na rynku tureckim

Zarząd Seleny zaprezentował w tureckim Stambule strategię Grupy oraz kluczowe innowacje opracowane przez centra R&D spółki. Najsilniejszą grupą produktową Seleny w Turcji są piany poliuretanowe, ale ogromny potencjał ma także relatywnie nowa kategoria na rynku, jaką są pianokleje. Z uwagi na strategiczną pozycję tego kraju Grupa realizuje stąd swoje działania obejmujące także Bliski Wschód i Afrykę Północną. Zwiększanie konkurencyjności dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i wprowadzeniu produktów przyjaznych dla środowiska - to obecne i przyszłe wyzwania Seleny Turcja, odpowiadające na oczekiwania klientów lokalnego sektora budowlanego, który od kliku lat rośnie rokrocznie o niemal 100%.

Selena wprowadza kolejne innowacje na rynkach międzynarodowych i potwierdza silne zaangażowanie w Turcji, gdzie Grupa realizuje zarówno szeroko zakrojoną dystrybucję, oferując najbardziej zaawansowane rozwiązania dla profesjonalnych wykonawców i indywidualnych użytkowników w kraju, jak również nowoczesny zakład produkcyjny oraz wewnętrzne R&D.

"Selena weszła na rynek turecki przez przejęcie spółki Polyfoam w 2008 r. i w niedługim czasie osiągnęła udział w rynku na poziomie 16%. Turcja posiada młode i otwarte społeczeństwo, któremu zależy na innowacjach i przełomowych rozwiązaniach. Jest to źródło sukcesu Turcji i wielka szansa dla naszej spółki. Z tego względu Selena - światowy lider innowacji dla sektora budowlanego mogący się pochwalić 25-letnim globalnym doświadczeniem - jest po prostu skazana na sukces" - powiedział ?rfan Çetindamar, General Manager, Selena Turcja.

Selena od 25 lat zmienia oblicze branży budowlanej i zgodnie z potrzebami rynku, skupia się na rozwiązaniach, które rewolucjonizują sposób budowania oraz pomagają właścicielom budynków w istotnym obniżaniu zarówno kosztów, jak również zużycia energii. Grupa Selena, której misja to "Razem budujemy sprawniej i lepiej" jest obecnie kluczowym innowatorem w branży. Na całym świecie posiada 30 spółek, 17 zakładów produkcyjnych, 1800 pracowników i prowadzi sprzedaż do ponad 70 krajów.

"Celem Grupy Selena jest pomoc w tworzeniu bardziej trwałych, efektywnych energetycznie i odpornych budynków przez wprowadzanie na rynek własnych, innowacyjnych produktów. Najsilniejszą grupą produktową spółki w Turcji są piany poliuretanowe. To właśnie ta kategoria stanowi nasz kluczowy obszar działania. Z uwagi na swoją strategiczną pozycję Turcja jest dla Grupy Selena krajem o ogromnym potencjale. Poza tym, co roku turecki sektor budowlany rośnie dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego roku. Jest to efekt "transformacji urbanistycznej", która jest wspierana przez rząd i która ma szansę utrzymać się przez wiele kolejnych lat. To z kolei zapewnia wzrost spółki na lokalnym rynku" - dodaje ?rfan Cetindamar.


"Turcja to kraj o wciąż rosnącym potencjalne, gdzie prowadzone są rządowe programy stanowiące wsparcie dla projektów modernizacyjnych, których celem jest minimalizacja zagrożeń związanych np. z trzęsieniami ziemi i gdzie obowiązkowo realizowane są inwestycje w izolację cieplną starych i nowych budynków. Jednym z efektów ogromnej roli rynku tureckiego w strategii rozwoju Grupy Selena jest np. rozbudowa fabryki Bolu z 5.000m2 do 10.000m2 w 2015 roku" - podkreślił Marcin Macewicz, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu, Selena FM S.A.

Obchody 25-lecia Seleny, w ramach których przedstawiciele firmy spotkali się w Stambule z dziennikarzami, partnerami i klientami, były także okazją do zaprezentowania najnowszych produktów w ofercie Grupy, przede wszystkim innowacyjnej powłoki dachowej COOL-R oraz nowej kategorii pianoklejów z linii FOAD. Te rewolucyjne produkty, opracowane w oparciu o nowoczesne podejście aplikacyjne, wkrótce zmienią oblicze budownictwa.

Pierwszym przykładem innowacyjnego produktu już wdrożonego na rynku tureckim jest wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka dekarska COOL-R, która obniża temperaturę dachu i temperaturę wewnątrz budynków. Rozwiązanie to znacznie zwiększa komfort w pomieszczeniach bez konieczności intensywnego używania klimatyzacji, np. w magazynach, halach produkcyjnych czy hipermarketach. Technologia ta jest także bardzo skuteczna w nieklimatyzowanych budynkach, np. farmach hodowlanych. Zastosowanie powłoki COOL-R pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie temperatury dachu o blisko 70%, co z kolei wiąże się z obniżeniem temperatury wewnątrz nawet o 10°C. Ponieważ COOL-R zapewnia pełną hydroizolację dachu, stanowi on także ochronę i niweluje proces starzenia się samej konstrukcji. Produkt Seleny odznacza się bardzo długą żywotnością i zachowuje swoje właściwości przez ponad 10 lat. COOL-R jest również przykładem odpowiedzialnego i efektywnego podejścia Seleny do wytycznych Unii Europejskiej dotyczących implementacji rozwiązań wspierających ideę zrównoważonego budownictwa. Technologia opracowana przez Grupę Selena to kolejny dowód ogromnego potencjału firmy, budowanego w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz bogate zaplecze naukowe w postaci laboratoriów zlokalizowanych w Polsce, Chinach, Hiszpanii oraz Turcji.

"Potrzeba chłodzenia powierzchni dachu, a co za tym idzie poprawy komfortu temperaturowego wewnątrz obiektu - bez konieczności zwiększania zużycia energii - jest mocno zauważalna w wielu regionach na całym świecie. Rozwiązania pionierskie, takie jak COOL-R, umacniają pozycję Grupy Selena jako lidera w dziedzinie dostarczania na rynek zaawansowanej technologii. Realizowana przez Grupę strategia intensywnego rozwijania zaplecza naukowo-badawczego owocuje unikatowymi produktami - takimi jak wspomniana powłoka dekarska - które stanowią odpowiedź na realne problemy w budownictwie" - dodaje Marcin Macewicz.

Potwierdzeniem działań Seleny w zakresie wprowadzania unikalnych i jednocześnie rewolucyjnych rozwiązań jest także nowa kategoria pianoklejów FOAD.

"Pianokleje poliuretanowe to znakomite rozwiązanie przeznaczone dla nowoczesnego budownictwa. Specjaliści R&D Seleny skupili prace badawcze na najistotniejszych cechach: szybkość i moc wiązania, trwałość, wydajność oraz łatwość aplikacji, w wyniku czego produkty tej serii zwiększają tempo prac budowlanych oraz redukują koszty z nimi związane. Jednocześnie podnoszą one komfort użytkowania, gdyż zastępują tradycyjne zaprawy i inne technologie klejenia prostą do nałożenia i niezwykle wydajną pianą. Projektujemy te rozwiązania w taki sposób, by odpowiadały oczekiwaniom i potrzebom zarówno wykonawców, jak i inwestorów - indywidualnych i instytucjonalnych - zgodnie z bieżącymi trendami i regulacjami w zakresie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa, ekologii i przyjazności dla użytkownika" - mówi Agata Gładysz, Członek Zarządu i Dyrektor Rozwoju Selena FM S.A.

Źródło i zdjęcia: Selena
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Dobry materiał izolacyjny? 5 pytań, na które wykonawca musi znać odpowiedź

Remont starego domu czy budowa nowego - w obu przypadkach niezbędna jest kompleksowa termomodernizacja. Wykonawca musi wówczas podjąć kilka kluczowych decyzji. Jaki materiał wybrać do ocieplenia? Kiedy przeprowadzić prace? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy, które rozwiązania są najlepsze. Czytaj więcej