Strona główna | AktualnościSezon na docieplanie czas zacząć

Sezon na docieplanie czas zacząć

Wiosna na dobre zawitała do Polski, o czym świadczą nie tylko rosnące z dnia na dzień słupki termometrów, lecz także coraz częściej spotykane rusztowania wokół domów. Korzystne warunki atmosferyczne skłaniają inwestorów indywidualnych do zrealizowania dawno odkładanych decyzji o remoncie elewacji czy dociepleniu poddasza. Rozwiązaniem, które doskonale nada się do tego typu prac, jest płyta izolacyjna Paroc UNS 37z o uniwersalnym zastosowaniu budowlanym.

PAROC UNS 37z to elastyczna, niepalna płyta z wełny kamiennej przeznaczona do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej konstrukcji budowlanych. Ze względu na optymalne parametry mechaniczne, produkt można stosować do zabezpieczania fasad i ścianek wewnętrznych, a także podłóg na legarach, dachów krokwiowych i dachów na wiązarach. Płyta sprawdza się szczególnie dobrze w systemach izolacji dwuwarstwowej ukośnych poddaszy, a także wentylowanych fasad szkieletowych, murów betonowych oraz ścian z bloczków betonowych.


Płyta jest łatwa w obróbce, cięciu oraz montażu we wszystkich rodzajach zastosowań. Materiał, czyli elastyczna wełna kamienna o zaburzonej strukturze włókien nie osiada z czasem, nie kurczy się, nie pęka i nie traci swoich właściwości mechanicznych. Rozwiązanie nie tylko skutecznie wypełnia puste przestrzenie w nowych konstrukcjach szkieletowych, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych, ale doskonale dopasowuje się też do starych powierzchni poddawanych renowacji.


Zwiększona gęstość wełny oraz dobry współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,037 W/(mK) pozwalają na uzyskanie podwyższonej odporności na konwekcję przez cały okres użytkowania. Płyta zachowuje swoje właściwości termiczne, zapobiegając nie tylko ucieczce ciepła w czasie ostrej zimy, ale także nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz w sezonie letnim.


Dodatkowym walorem płyt PAROC UNS 37z jest najwyższa klasa reakcji na ogień, co w przypadku izolacji konstrukcji drewnianych ma niebagatelne znaczenie. Produkt posiada klasę reakcji na ogień A1, odpowiadającą klasyfikacji "wyrób niepalny", dzięki czemu spełnia najwyższe wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji termicznych i akustycznych budynków.

Właściwości techniczne:
  • Dostępne wymiary:
    • Długość: 1220 mm
    • Szerokość: 610 mm
    • Grubość: 40-220 mm
Źródło i zdjęcia: Paroc
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Polska ociepla styropianem

Jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, Polska jest obecnie największym producentem styropianu, z czego aż 80% to płyty do termoizolacji budynków. Coraz większą popularność zdobywa ich grafitowa odmiana, która według ekspertów ma szansę zupełnie zdominować polski rynek. Czytaj więcej