Strona główna | AktualnościŚnieżka przedstawiła wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 roku

Śnieżka przedstawiła wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 roku

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA opublikowała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 roku. W tym okresie Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła przychody rzędu 475,9 mln zł, a zysk netto uplasował się na poziomie 56,6 mln zł. Dynamika przychodów, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wyniosła 98,8%, natomiast dynamika zysku netto - 115,5%.


Pierwsze 9 miesięcy 2017 roku to dla Śnieżki również wzrost sprzedaży na większości rynków eksportowych, wśród których dominujące są kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Na rynku ukraińskim sprzedaż (liczona w mln zł) wzrosła o 5,2%, zaś na rynku białoruskim o 7,8%. Dodatnią dynamikę sprzedaży odnotowano też na pozostałych rynkach - wyniosła ona 4%. W przypadku rynku polskiego wskaźnik ten, w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku, ukształtował się natomiast na poziomie 96,9%.

Śnieżka to jeden z czołowych brandów nie tylko na rynku polskim, lecz także m.in. ukraińskim, białoruskim czy mołdawskim. Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, które cieszą się zaufaniem odbiorców na ponad 30 rynkach.

W portfolio Śnieżki znajdują się takie marki jak: Magnat, Vidaron, Foveo-Tech i Beston. Jako lider nowoczesnych rozwiązań, Śnieżka wprowadza do oferty produkty, które rewolucjonizują rynek. W bieżącym roku taką nowością była plamoodporna ceramiczna farba do wnętrz, redukująca poziomu formaldehydu mogącego występować w powietrzu wewnątrz pomieszczeń - Magnat Sypialnia Pokój Dziecka. Szerokie portfolio wyrobów wzbogaciła też m.in. linia produktów dekoracyjnych Śnieżka Moje Deko.

Źródło: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Śnieżka z wyróżnieniem z okazji XXII Polskiego Dnia Jakości



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej