Strona główna | AktualnościŚnieżka: Tarnowska ulica na Starym Mieście w barwach natury

Śnieżka: Tarnowska ulica na Starym Mieście w barwach natury

Parasole we wszystkich odcieniach tęczy zawisły nad jedną z ulic na tarnowskim Starym Mieście. Kolorowa dekoracja przyciąga wzrok przechodniów, a jednocześnie chroni przed słońcem i deszczem, zachęcając tym samym do spacerów. Kolorowa instalacja z parasolek to pomysł tarnowskiej Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych - Aniołowo, który wsparła Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Gdy idziemy ulicą, zazwyczaj patrzymy w dół, rzadko spoglądając na to, co znajduje się nad nami. Powstała na tarnowskiej Starówce instalacja z barwnych parasolek pokazuje, że podnosząc wzrok możemy dostrzec więcej, niż mogłoby się nam wydawać - kolory działają bowiem stymulująco na ludzki mózg i mogą przekazywać bardzo konkretne komunikaty.


Barwy wywołują różnorodne emocje. Dla przykładu, zieleń odpręża, a dzięki skojarzeniom z naturą oraz roślinnością przynosi też poczucie bezpieczeństwa. Żółty jest pełen energii i optymizmu, kojarzy się z ciepłem oraz słońcem, wzbudzając tym samym szczęście, zaś niebieski uspokaja myśli i wzmaga koncentrację. "Wnosimy radość i kolory w życie mieszkańców Tarnowa, a także osoby odwiedzające to miasto. Parasolki nawiązują do palety kolorystycznej farby Śnieżka Barwy Natury. Ożywiają ulicę i sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla przechodniów" - mówi Anna Szymaszek, z Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Instalacja wpisuje się również w modny ostatnio, trend budowania przestrzeni publicznej przyjaznej mieszkańcom.  Co ważne - jest ona dostępna dla wszystkich i o każdej porze. Każdy, kto chce przekonać się jak wygląda "na żywo", może przyjechać do Tarnowa, aby uczynić swój dzień bardziej kolorowym.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej